Оголошення Ефіріума цінним папером і заклик до бірж зосередитися виключно на Біткоїні

19 Чер, 2023 14:39

Поділитись публікацією
Оголошення Ефіріума цінним папером і заклик до бірж зосередитися виключно на Біткоїні

Матеріал підготовлений командою Scanbit. Він має виключно інформаційний і ознайомчий характер та не є рекомендацію або фінансовою порадою для прийняття рішень щодо криптоінвестування та фінансових операцій.

В умовах все більшої уваги до криптовалют Джек Дорсі, засновник і колишній генеральний директор Twitter, публічно висловив думку, що Ethereum, одна з найбільших криптовалют і провідний альткоїн, має бути визнана цінним папером. Ця заява була зроблена в контексті судового процесу, що розгортається проти Coinbase зі сторони Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), де стверджується, що біржа займається незареєстрованими операціями.

П’єр Рочард, віце-президент із досліджень у відомій Біткоїн-майнінговій компанії Riot Platforms, повторив слова генерального директора Coinbase, сказані у 2015 році. Йшлося про те, що альткоїни «відпочивають»‎, а Біткоїн занадто далеко попереду, тому варто зосереджуватися тільки на ньому.

Дорсі публічно погодився із закликом Рочарда до Coinbase переорієнтувати свою стратегію та повернутися до бізнес-моделі, орієнтованої виключно на Біткоїн. Після цього колишній генеральний директор Twitter виявився втягнутим у битву із ключовими діячами криптоіндустрії. Так, Біткоїн-розробник Уді Вертхаймер назвав Дорсі «клоуном».

Крім того, дебати посилилися, коли Вертхаймер поділився відео п’ятирічної давнини за участю голови SEC Гері Генслера, в якому йдеться, що Ethereum вважається «досить децентралізованим» і не класифікується як цінний папір. Проте Габор Гурбач, радник зі стратегії Tether та VanEck, висловив думку, що нещодавній перехід Ethereum на механізм консенсусу Proof-of-Stake міг спричинити перегляд його статусу як цінного папера.

Передумови дискусій

Загалом дискусії про операційну діяльність Coinbase почалися після того, як SEC подала позов проти біржі. Регулювальний орган звинувачує Coinbase у функціонуванні в ролі незареєстрованої національної біржі цінних паперів, брокера та клірингового агентства, а також критикує те, що компанія не зареєструвала свою програму розміщення криптоактивів як послугу.

Нещодавній судовий позов SEC викликав обурення у криптоспільноті, особливо тому що він пішов за аналогічним цивільним позовом проти Binance, провідного конкурента Coinbase. Лідери галузі, такі як Чарльз Хоскінсон, засновник мережі Cardano, сприймають посилення втручання SEC як загрозу фінансовій свободі. Хоскінсон висловив стурбованість через те, що SEC може намагатися замінити основні криптовалюти цифровою валютою Центрального банку (CBDC), яку контролює держава.

Публічна ідентифікація Дорсі Ефіріума як цінного папера в поєднанні з його захистом підходу, орієнтованого на Біткоїн для Coinbase, вносить важливу точку зору в дискусії про майбутнє криптовалют загалом і їх регулювальний статус. Результат цих дебатів і судових розглядів може визначити траєкторію ринку криптовалют на довгі роки.

Невизначена нормативна класифікація Ефіріума на тлі судових позовів

Зауваження Дорсі пролунали в той час, коли криптоіндустрія стикається з підвищеною увагою зі сторони регулювальних органів. Гучна підтримка Біткоїна Дорсі пояснюється його давньою вірою у потенціал криптовалюти як глобальної валюти — протягом багатьох років він активно підтримував Біткоїн через свої проєкти.

Класифікація Ефіріума як цінного папера залишається невизначеною. Хоча коментарі Дорсі викликали суперечки, передбачити остаточний результат щодо його регулювального статусу складно.

А дискусії щодо питання регулювання криптовалют і класифікації конкретних монет підкреслюють необхідність ясності та нормативно-правової бази, що регулює цифрові активи в динамічному та нестабільному криптоландшафті.

Ефіріум: короткострокові та довгострокові прогнози

Попри те, що зрештою Ефіріум може зіткнутися з SEC, зараз схоже, що монета готова утримати рівень $1800 на основі трьох ключових показників.

Аналітик Євген Казанінс зазначає, що поки Ефіріум не отримав зелене світло від SEC. І тут важливим є питання, чи може Комісія з цінних паперів і бірж націлитись на Ethereum Foundation в окремому позові. Зараз ця ідея є просто необґрунтованим припущенням, але вона, безумовно, заслуговує на увагу, враховуючи, що голова SEC Гері Генслер відмовився відповідати на запитання про статус Ефіріума перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників США у квітні 2023 року.

Тим часом трейдери можуть зосередитися на зміні ціни монети, мережевих даних та інших даних, які впливають на настрої інвесторів і ціну в короткостроковій перспективі. Три фактори сигналізують про стійкість монети, а саме: відскок TVL до 14,6 млн. ETH, збільшення на 4% активних адрес DApp і незначний вплив на ринки деривативів Ефіріума.

Отже, Ефіріум має всі шанси утриматися на рівні понад $1800.

Партнерська публікація