Перевізники області змушені возити пільговиків за власний кошт

Автор: Людмила Баран

20 Тра, 2016 11:18

Поділитись публікацією
Перевізники області змушені возити пільговиків за власний кошт

Серед найбільших проблем автобусного транспорту в області – забезпечення пільгового проїзду та робота нелегальних перевізників.

Сьогодні, 20 травня, в обласній раді на засіданні постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства розглянули проект рішення “Про якість пасажирських перевезень в області”.

Сергій Подошва, директор департаменту промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, розповів, що в області різними видами громадського транспорту користуються 100 мільйонів пасажирів. З них близько 80 тисяч – автомобільним.

Організатором перевезень виступає обласна та районні адміністрації, які проводять конкурси на перевезення серед підприємців. Ними організовано 701 приміський та 197 міжміських маршрутів у області. На них працюють 353 – перевізники, 328 з них – фізичні особи. Вони сплатили 4 мільйони гривень до бюджету за перший квартал року.

«Найбільш проблемне питання – пільговий проїзд», – сказав Подошва.

За його словами, в області є 350 тисяч осіб, які користуються правом пільгового перевезення. Водночас при формуванні держбюджету на поточний рік на пільгові перевезення не виділили фінансування, а бюджетний кодекс не дозволяє фінансувати пільги, передбачені законодавчими актами, з місцевих бюджетів. У ВР мають розглянути законопроект щодо повернення фінансування пільг на перевезення.

Сергій Подошва повідомив, що компенсацію за пільгові перевезення минулого року отримали лише половина від перевізників. На сьогодні інвалідів першої і другої групи, учасників АТО та чорнобильців вони возять за власний кошт, без претендування на повернення коштів.

Ще однією проблемою, як він сказав, є здійснення нелегальних перевезень. Останнім часом поширилася практика перевезень легковими автомобілів, які дублюють маршрути в години пікових навантажень.

Голова комісії Віктор Шевченко зауважив, що у проекті рішення наведені лише статистичні дані, але нічого немає про те, як саме збираються покращити якість перевезень.

Тому члени комісії вирішили на наступне засідання запросити представників контролюючих органів у сфері транспорту, поліції, перевізників, дорожньої служби, щоб порадитися, як вирішити проблеми перевезень.