Пінгвіни, як кури, ходять під ногами, – франківець розповів про подорож Антарктидою (ФОТО)
17 Лют, 2015 23:25
Керівник компанії “23 ресторани” Юрій Филюк протягом 21 дня плавав на яхті між островами біля Антарктиди. Про свою подорож він розказав 17 лютого відвідувачам закладу «Urban space 100».
Читайте також: Прикарпатські легкоатлетки вибороли медалі чемпіонату України зі спортивної ходьби
До крижаного континенту ресторатор добирався впродовж п’яти діб літаком через Київ, Стамбул, Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу, Пунта-Аренас. У чилійському місті Пуерто-Вільямс почав плавання разом з київськими та московськими туристами.
«Арктична яхта візуально схожа до звичайної, але в десять разів дорожча», – зазначив Филюк. За його словами, судна, які курсують поміж льодів Антарктиди, виконані з важчих матеріалів, мають більш витривалі конструкції та коштовні системи навігації.
На яхті, поки нею мандрував Юрій Филюк, весь час розвівався український стяг та прапор з символікою Івано-Франківська, створеною громадською організацією «Тепле місто».
Фото Юрій Гриньків\Galka.if.ua
Під час зустрічі в «Urban space» він показав франківцям фотографії зі святкування Нового року на борту яхти, весілля серед льодовиків та антарктичних купань. Також – світлини морських котиків, китів і пінгвінів.
«Пінгвіни там, як кури, ходять під ногами. Кажуть, що вони мають різні характери. Одні дуже люблять комунікувати, інші тримаються осторонь від усіх, є такі, що ходять весь час чимось невдоволені. Вони підпускають до себе досить близько, але, якщо їх налякати, то, оскільки в них дуже розвинені лапи, можуть вдарити і зламати руку», – розказав Филюк.
Також мандрівник побував на чилійській військовій базі і антарктичній станції Академік Вернадський, де мешкають 12 українських полярників.
«На Вернадському нам розказали, що з 1994 року, відколи станція була подарована Україні Великобританією, це був перший випадок, коли до них підійшов корабель з українським прапором».
Скільки коштувала мандрівка, Филюк не зізнався. Зазначив лише, що оренда яхти на дев’ятьох осіб обійшлася їм у 40 тисяч доларів. Сказав, що готувався до подорожі в Антарктиду протягом двох років.
Він зауважив, що є багато способів організувати недорогу, можливо, до близької країни, але також захопливу поїздку. На думку Юрія Филюка, ліпше пізнавати чужі краї не через їхні фотографії, а через власні відчуття.
«Вірю, що подорожі – це найкращий спосіб здобувати знання», – наголосив він.