Показ суконь із газет, ярмарок-міняйло, фотосушка, культура поведінки зі сміттям. У Палаці Потоцьких стартує екопрограма фестивалю “Порто Франко Гогольфест”

Автор: Людмила Баран

08 Чер, 2016 11:27

Поділитись публікацією
Показ суконь із газет, ярмарок-міняйло, фотосушка, культура поведінки зі сміттям. У Палаці Потоцьких стартує екопрограма фестивалю “Порто Франко Гогольфест”

Кураторка екологічного напрямку фестивалю “ПОРТО ФРАНКО ГОГОЛЬFEST” Марія Пахолок опублікувала детальну програму екологічних заходів, які  сьогодні,  8 червня, відбуватимуться на території  Палацу Потоцьких. 

12:00 – Культура поведінки зі сміттям. Сталі звички (Олена Харченко. Стале домогосподарство). Олена Харченко – медіа-координаторка програми “Стале домогосподарство” (організація “Вчителі за демократію і партнерство”).

Стале домогосподарство міжнародна освітня програма для дорослих. Програма є унікальною ініціативою у галузі неформальної освіти для дорослих, яку було розроблено членами GAP з Голландії та США. У Європі програма діє з 1990 року й відтоді поширилася на багато інших країн.

Головна проблема, над якою працюють у рамках програми – зменшення екологічного сліду країн Європи, що в останні кілька десятиліть набагато перевищує здатність біосистеми до самовідновлення.
ГОЛОВНА МЕТА – навчання учасників програми навичкам сталого стилю життя, що допоможуть змінити їх поведінку та повсякденні дії щодо збереження ресурсів планети на більш сталі.

13:00 – “Показ мод” – плаття із паперу і газет.

14:00 – Пермакультура як світобачення.Тетяна ЧучкоТетяна Чучко – пермакультурний вчитель і дизайнер. Співзасновниця Громадської Спілки “Пермакультура в Україні”. Співорганізатор фестивалю “Львів Еко Фест”. Ініціатор створення “УрбанСад” і Школи Пермакультури. Активний пропагандист пермакультури в Україні.

15:00 – Майстер-клас з виготовлення магнітика-парасольки в техніці «мозаїка з насіння та круп»Людмила ІльницькаСерія майстер класів з насіння та круп: «Мозаїка з насіння та круп», «Натуральні сережки-обереги з насіння», «Квочка з курчатами», «Квітуче дерево». Творча робота з живим насінням та крупами прияє розвитку дрібної моторики рук, що є основою письма, малювання, акуратності. Це масаж нервових закінчень на кінчиках пальців, що заспокоює нервову систему. Також це розвиває мовні центри, які знаходяться на тих же кінчиках пальчиків. І основне – це те, що ми працюємо з живим, натуральним, енергетичним насінням, яке наповнює любов’ю до нашої землі, вчить цінувати працю, розвиває мислення та фантазію!

16:00 – Культура поведінки зі сміттям. Сталі звички. Частина 2.
ФРІ маркет “МіНяЙлО” – безкоштовний ярмарок, де ви зможете принести, взяти або обмінятися речима.
МЕТА: сприяти поширенню екологічної свідомості та взаємодопомоги у суспільстві.
Правила ФРІ маркету:
1. Ніякого продажу/купівлі.
2. Речі в хорошому стані.
Не викидайте в сміття непотрібну річ, краще обміняйтесь речима та подаруйте усмішку та позитив один одному!Хтось мріяв про таку річ,а ти допоміг здійснити цю мрію!
Ви можете принести будь-які вже непотрібні речі (одяг, книги, посуд, побутова техніка, спортивний інвентар, настільні ігри, канцелярське приладдя та багато іншого) і забрати будь-яку, необхідну або вподобану вами річ.
ФРІ маркет потрібен для того, щоб:
– перестати ходити по магазинах, а в цей час зустрітися з друзями;
– отримати щось у подарунок;
– винести з будинку непотрібне не на смітник, а передати в хороші руки.
І все – БЕЗКОШТОВНО!
Усі не обміняні речі підуть на благодійність!!!

В рамках екоплатформи PFGF буде діяти локація Еко-Сушка-Фотовиставка “Прикарпаття як воно є” на екологічну тематику, в якій може взяти участь кожен охочий, від аматора до професійного фотографа. Тематика: екологічна ситуація на Прикарпатті, екологічні проблеми, чисте довкілля, Карпати, проблема сміття,люди та екологічні проблеми, тварини та природа… Суть акції полягає в тому, що будь-який учасник може повісити свої роботи на мотузки за допомогою білизняних прищіпок. В обмін на свої фотографії можна забрати будь-які інші. Свою фотографію можна підписати, залишити на звороті координати для зв’язку або незвичайне послання її майбутньому володарю

Щоб взяти участь, потрібно :
-принести свої фото роздруковані формату не більше 15×20;
– підписати фотокартку: ПІП та послання іншій людині, або що хотіли сказати людям цим фото;