Показати війну без прикрас: у Франківську відбудуться “Дні кіно від ТРО”

Автор: Зелінська Тетяна

16 Бер, 2024 16:14

Поділитись публікацією
Показати війну без прикрас: у Франківську відбудуться “Дні кіно від ТРО”

«Дні кіно від ТРО» – це всеукраїнський тур команди «ТРО Медіа» із презентацією документальних фільмів та історій, а також фотовиставки, що створені військовослужбовцями служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони ЗСУ.

Про це пише “Галка”.

Упродовж двох днів гості заходу матимуть можливість переглянути коротко- і повнометражні документальні фільми, героями яких є військовослужбовці підрозділів Сил територіальної оборони ЗСУ, їхні родичі, жителі постраждалих внаслідок атак російських військ населених пунктів України.

Окрім того, глядачам презентують фотоекспозицію «Довжиною у війну». Це виставка репортажних світлин на воєнну тематику військовослужбовців ЗСУ – начальника служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони ЗСУ полковника Олексія Дмитрашківського та фотографа, молодшого сержанта Олега Пальчика.

Головна мета заходу «Дні кіно від ТРО» – показати глядачеві війну без прикрас; продемонструвати документальні свідчення про воєнні злочини російської армії на території України; сприяти зміцненню мотивації до військової служби у лавах ЗСУ серед військовозобов’язаних громадян та допомогти формувати національно-патріотичне виховання серед молодого покоління українців.

«Довжиною у війну» (фотовиставка)

Близько 200 світлин з війни, які увійшли до цієї виставки, є фотодоказами злочинної діяльності армії рф. Тут – і обличчя та документальні портрети мужніх українських воїнів, які вже понад два роки героїчно боронять державність України на різних напрямках та ділянках фронту, і робота бойових підрозділів Збройних Сил України, і динаміка зростання бойової міці та звитяги наших оборонців.

Фотоекспозицію «Довжиною у війну» побачили не тільки в Україні, але і за кордоном: Бельгія, Франція, Німеччина, Польща, Іспанія, Нідерланди, Латвія, Литва, Естонія.

Фото зроблені одразу після деокупації Київщини – Буча, Бородянка, Стоянка. Це важке нагадування про «братський руZZкій мир», який не дійшов до столиці всього декілька кілометрів.

«Готові до спротиву» (кінострічки)

Цикл документальних фільмів про бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України. У стрічках цього циклу задокументовано бойові історії з життя підрозділів тероборони.

Більшість бійців цих військових частин у цивільному життя не мали стосунку до війська, але в перші дні повномасштабного вторгнення рф вони без роздумів взяли зброю до рук та пішли захищати свою Батьківщину. Ці люди – до початку великої війни успішні бізнесмени, вчителі, науковці й представники інших професій – зараз перебувають у найгарячіших точках України та дають гідну відсіч ворогу на фронті.

Події фільму «107 бригада» із циклу «Готові до спротиву» охоплюють період від початку повномасштабної війни до червня 2023 року. Це – історії солдатів, сержантів та офіцерів чернівецької бригади тероборони на війні: підприємця, який покинув бізнес заради порятунку держави, а на війні втратив ногу, але продовжує захищати Україну; священника, який взяв до рук зброю і пішов на війну; чоловіка і дружини, які разом служать в українському війську та багатьох інших захисників.

Автори картини – чернівецький режисер Олександр Ткачук та журналіст з Чернівців Микола Кобилюк, які від початку повномасштабного вторгнення несуть службу у підрозділах ТрО – намагались показати простих людей, їхні історії, особисті мотивації та феномен тероборони у сучасній військовій справі.

Автори проєкту «Дні кіно від ТРО»

«ТРО Медіа» (Служба зв’язків з громадськістю Сил територіальної оборони Збройних Сил України) за сприяння Державного підприємства «Кримський Дім».

Керівник проєкту – полковник Олексій Дмитрашківський;

Художній керівник проєкту – режисер, кіноактор, військовослужбовець ЗСУ Ахтем Сеітаблаєв;

Режисери – Олександр Павелко, Павло Неугодов, Олесь Каціон, Олександр Ткачук;

Оператори – Ігнат Леміш, Віталій Черняк, Олексій Ламах, Костянтин Гомон, Костянтин Гродзинський, Георгій Спасокукоцький;

Фотограф – Олег Пальчик;

Звукорежисер – Ярослав Деренюк;

Графіка – Олексій Єрмолін;

Журналісти – Олексій Братущак, Іван Абрамов, Микола Кобилюк.