Презентації литовських медиків зацікавили франківських колег

Автор: Борис Марія

17 Тра, 2016 18:40

Поділитись публікацією
Презентації литовських медиків зацікавили франківських колег

Днями до ІФНМУ завітали представники Литовського університету наук здоров’я і Каунаської республіканської лікарні. В рамках візиту відбулося кілька заходів, під час яких науковці обмінялися досвідом та домовилися про подальшу співпрацю.

Іноземну делегацію очолив головний хірург Литви, радник з охорони здоров’я голови сейму Литви Гедемінас Рігас. Таке співробітництво відбувається в рамках угоди між ІФНМУ та Литовським університетом наук здоров’я, яку уклали в березні, інформують на сайті медуніверситету.

14 травня литовські гості провели секційне засідання за програмою Міжнародної наукової конференції під егідою НАТО «Співпраця між Україною і Литвою в умовах російської загрози». Захід відбувся на навчально-рекреаційній базі «Арніка» ІФНМУ.

16 травня на базі морфологічного корпусу ІФНМУ відбулася зустріч науковців університету із литовською делегацією. На початку перший проректор Ганна Ерстенюк ознайомила гостей із матеріально-технічною базою вишу, його місією та перспективами розвитку. У свою чергу іноземні делегати розповіли про навчальний процес у Литовському університеті наук здоров’я, який посідає лідируюче місце в країні.

Декан факультету післядипломної освіти, професор клініки неврології Кестусіс Петріконіс висловив бажання співпрацювати з лікарями та науковцями Івано-Франківщини щодо надання швидкої медичної допомоги, проведення реабілітацій, організації процесів у сімейній медицині. Йшлося також про обмін досвідом у плані реформування медицини та підготовки спеціалістів у цій сфері.

Керівник кафедри психології здоров’я Литовського університету наук здоров’я Ніда Жемайтієне розповіла про програму підготовки магістрів психології здоров’я. Таку професію в литовському виші вирішили запровадити лише кілька років тому. Керівник кафедри зауважила, що спершу вони наштовхнулися на потужну опозицію з боку інших ВНЗ – колеги сумнівалися в доцільності введення філософської науки в біологію. Однак уже незабаром рішення довело свою дієвість.

«Практика провідних європейських країн показує, що інтегроване навчання психологів і медиків зрештою дає ефективний результат, – запевнила Ніда Жемайтієне. – Часто лікарі, які добре підготовлені в своєму професійному спрямуванні, абсолютно не вміють комунікувати з пацієнтами. А це, звісно ж, ускладнює процес лікування».

Презентації іноземних колег викликали жваву дискусію та неабияку зацікавленість в науковців ІФНМУ. Особливо в напрямку підготовки спеціалістів-реабілітологів, які на сьогодні дуже необхідні в України. Тим паче днями відбулася нарада в Міністерстві охорони здоров’я, де розробили стандарти з цього фаху і затвердили навчальні плани.

В рамках заходу литовські делегати також побували на кафедрі військово-медичної підготовки, екстреної та невідкладної медичної допомоги та в Анатомічному музеї. Окрім цього, сторони підготували проект угоди про співпрацю між ІФНМУ та Каунаською республіканською лікарнею.