Протягом 2020 року на Прикарпатті перестали працювати 23% садиб

Автор: Костинюк Олександр

28 Гру, 2020 11:37

Поділитись публікацією
Протягом 2020 року на Прикарпатті перестали працювати 23% садиб

В Івано-Франківську презентували результати проєкту “Портрет туриста очима власників садиб у період пандемії” та обговорили питання впливу карантину на розвиток сільського туризму на Прикарпатті.

Читайте також: «В області треба вирівнювати туристичний акцент», - Віталій Передерко

За словами начальника відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму й інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації Віталія Передерка, ідея провести цей проєкт виникла восени, аби дослідити сільський туризм.

“Результати цього проєкту плануємо використати, щоб покращити та розвинути туризм в області. Сподіваємося, що влітку 2021 року хвороба піде на спад. Сільський туризм – один з пріоритетних видів туризму в області. Епоха “ковід” вимагала нових викликів – це показало, що обирають туристи: чи безпеку, чи комфорт. Цього року туристи більше обрали садиби та котеджі”, – говорить Передерко, інформує “Галка”.

Під час проєкту провели опитування у Яремче, Косівському та Верховинському районах.

За його результатами, на 50-75% зменшилася кількість людей, які прибували на відпочинок до садиб на Прикарпаття. На ці результати повпливав не лише коронавірус, а й повінь у червні. Поряд з цим, кількість персоналу в садибах не зменшилася, адже у більшості випадків у них працюють родини.

50,6% серед опитаних власників садиб продовжували працювати попри карантинні обмеження, а 23,1% – призупинили свою діяльність і чекають коли повернеться турист. Аби якось збільшити кількість гостей, власники садиб знижували ціни на свої послуги. Повернення прибутків власники очікують у 2022-2024 роках.

Представниця садиби “У Ганусі” Надія Кутащук каже, що 2020 рік був важкий, адже завжди приїжджало багато туристів, а цього року було не так:

“У нас були групи, які знали нас і їздили на постійній основі. Цього року вони подзвонили і сказали, що не знають, що робити, багато хто відмовлялися, люди казали “у вас багато хворих” і не їхали”.

Вона додає, що було важко протриматися, тому вирішили зробити бізнес, який би допомагав.

“Туризм – це сезонний заробіток, тому ми шукали інші шляхи заробітку”.

Жінка додає, що сама перехворіла на коронавірус, а коли говорила про це гостям, то вони лякалися і одразу одягали маску.

“Цього року туристи були боязкі, але всеодно приїжджали на відпочинок”, – підсумувала Кутащук.

Перший проректор університету Короля Данили Михайло Космій говорить, що власникам садиб потрібно підвищувати свою безпеку, розвивати свій туризм – пропонувати нові атракції, неординарні походи чи кухню.

У рамках проєкту провели онлайн навчання для власників садиб, у якому прийняли участь 112 осіб. Зокрема, їм розповіли про “Діджиталізацію для власників садиб”, “Фінансову та податкову звітність для власників зелених садиб” та “Як підвищити якість туристичного сервісу/послуг”.

Довідково. Проєкт “Портрет туриста очима власників садиб в період пандемії” реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Сайт: https://ucf.in.ua/

Сторінка Facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua

Головне фото ілюстративне