Російська антиукраїнська пропаганда розбавляється патріотичними матеріалами, – франківець

Автор: Турій Роман

27 Вер, 2017 20:44

Поділитись публікацією
Російська антиукраїнська пропаганда розбавляється патріотичними матеріалами, – франківець

Росія не зменшує своїх зусиль в інформаційній війні проти України.

Гібридна війна передбачає досягнення воєнної мети невоєнними методами. Не потрібно знищувати мегаполіси танками чи «Градами» й потім мати проблеми з відновленням і біженцями, якщо можна просто змусити мешканців добровільно подарувати «ключі від міста». Саме для цього Росія розгорнула безпрецедентну пропагандистську кампанію проти України, яка була успішною, але тільки частково, якщо згадати проект «Новоросія». Втім, попри тактичну поразку, Російська Федерація не зменшує своїх зусиль у стратегічному сенсі. Але тепер для повернення України під російський контроль використовуються дещо інші методи.

Про це у групі Франківські теревені Артур Талінський.

“Сутність агресивної політики російського державного керівництва проти нашої країни полягає у тотальному руйнуванні економічної, соціальної структури суспільства, матеріально-технічної та цивільної інфраструктури України, знищенні її військово-економічного потенціалу, а в перспективі анексії її територій й ліквідації її як суверенної, незалежної держави. Російське керівництво веде добре сплановану, послідовну, потужну інформаційно-пропагандистську війну, спрямовану передусім на ідеологічне панування в інформаційній сфері.

“Головною зброєю російської пропаганди — є підроблені факти і змонтовані відео- та фотоматеріали. За три роки війни українці вже починають потроху відрізняти примітивну пропаганду й дезінформацію. Та й відверто вигукувати антиукраїнські гасла інколи стає небезпечно для здоров’я або волі. Тому для просування необхідних думок кремлівські спеціалісти використовують інші, витонченіші інструменти. Для завоювання довіри антиукраїнська пропаганда в ЗМІ або соцмережах розбавляється абсолютно патріотичними матеріалами, ховається за Шевченками, синьо-жовтими прапорцями та вишиванками. Меседжі стають складнішими, маскуються під звичайну інформацію. Самі повідомлення, на перший погляд, не мають нічого поганого. Більшість із них просто частково повторює найактуальніші соціальні проблеми українців, можливі негативні наслідки реформ у різних сферах суспільного життя, таких як освітня, пенсійна, медична, боротьбу з незаконним видобутком бурштину та вирубкою лісів, ін. Також, вагома частина публікацій торкаються подій на Сході України. Більшість громадян підтримують завершення війни на Донбасі й мріють про мир у країні. Однак він може бути на різних умовах: капітуляція перед ворогом — це також варіант зупинки бойових дій, але не вихід для України. «Забути» Крим і Донбас, сподіваючись на те, що це заспокоїть агресора, — доволі наївна думка. Не заспокоїть. Просто дасть зрозуміти, що він на правильному шляху. І пізніше повторить свої дії в нових областях”, – підсумовує автор.