Села на Прикарпатті можуть залишитися без води через незаконний вивіз гравію (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

18 Сер, 2016 18:45

Поділитись публікацією
Села на Прикарпатті можуть залишитися без води через незаконний вивіз гравію (ВІДЕО)

На Прикарпатті заговорили про появу ще однієї екологічної проблеми. До масової незаконної вирубки лісу додалася і масштабні крадіжки гравію з берегів гірських річок. 

 Чим все це загрожує, і які можуть бути наслідки, з’ясовували кореспонденти “Подробности”.

Село Воскресінці, берег річки Прут. З самого ранку один за одним курсують заповнені гравієм “Камази”. Екскаватори ледь встигає їх навантажувати.

“Офіційно в журналі вони реєструють десять – двадцять машин в день. Фактично виїжджає більше ста машин”, – говорить Євген Гапич, журналіст.

Місцевий журналіст Євген Гапич розповідає, що це одне з тих місць, звідки масово вивозять піщано-гравійну суміш. Правда, побачивши камеру – копачі тут же згортають роботи.

А ось водії “КамАЗів” – сховатись не встигли.

“А ви що тут робите? – Я приїхав відпочивати. – Відпочиваєте? – Так, відпочиваємо. – На машинах таких? – Просто відпочинок. Ось поруч річка”.

Євген провів власне журналістське розслідування і запевняє: таких місць, як  це, в області – не менше сорока. Офіційно там ведуться русло-очисні роботи – ще 5 років тому їх узаконила облрада. Насправді, на думку журналіста, це ні що інше, як легальне розкрадання корисних копалин.

“У рік з такого об’єкта – це п’ять-десять мільйонів гривень чорних проходить. Тому, звичайно, є з ким ділитися. І буде, кому прикривати. Особливо це водники та екологи”, – говорить Євген Гапич, журналіст.

Ось на цьому відео, знятому з дрона, вдалося зафіксувати реальні масштаби “гравійного бізнесу” в селі Воскресінці. Десятки розритих гектарів – далеко за межами території проведення так званих русло-очисних робіт. Ці кадри демонструємо заступнику начальника управління водних ресурсів.

“У межах своїх об’єктів ми працюємо згідно з усіма документами. А то, що крадуть – це спільна біда. Я ж не можу стояти там або інженер наш і контролювати всі машини”, – говорить Віталій Пернеровскій, заступник начальника обласного управління водних ресурсів.

Згідно із законом, це повинна робити еко-інспекція. Але і там говорять, що зупинити масову крадіжку гравію вони не в силах.

“Ми за незаконний вивіз гравію з 2016-2015 рік склали 109 протоколів. Тобто ми контролюємо цей процес. Але найбільше, що ми можемо зробити, це оштрафувати від 350 до 560 гривень”, – говорить Ігор Яківчук, заступник начальника екологічної інспекції Івано-Франківської області .

За фактом незаконного видобутку гравію в поліції відкрили кілька кримінальних проваджень. Але нікого не покарали. Тим часом, через масове вивезення гравію – в річці Прут, в Коломиї та навколишніх селах різко почала зникати вода. Але і це ще не все – попереджають екологи. Далі слід очікувати пересихання і самої річки.

Детальніше у сюжеті з 31 хвилини.