«Сови» мають більший ризик померти раніше, ніж «жайворонки»

Автор: Єва Жасминова

13 Кві, 2018 23:30

Поділитись публікацією
«Сови» мають більший ризик померти раніше, ніж «жайворонки»

Лікарі зробили такі висновки, грунтуючись на вибірці майже в півмільйона людей.

Вчені вже довели, що «сови» – люди, що ведуть переважно нічний спосіб життя – можуть бути гіршими водіями, ніж «жайворонки». Нове дослідження, проведене Університетом Суррея, показало, що ті, хто спить вночі і встає рано-вранці, мають в середньому менше ризиків ранньої смерті, ніж «сови».
Для своїх досліджень вчені скористалися базою даних Біобанку Великобританії – це довгостроковий проект, покликаний прояснити, як генетична схильність і навколишнє середовище впливають на людину. Зараз там міститься 502 642 анкети учасників, які протягом 18 років будуть добровільно доповнювати свій анамнез.

У представленій роботі фахівці вивчили 433 268 анкет. Вік добровольців варіювався від 37 до 73 років. З них 55% – жінки. Середній період обстеження становив шість з половиною років. При аналізі передбачуваної тривалості життя враховувалися стать, вік, етнічна приналежність, індекс маси тіла, схильність до куріння, соціально-економічний статус і наявні захворювання.

Співавтор дослідження, професор неврології з Медичного коледжу в Чикаго Kristen Knutson поділилась своєю думкою:

«Можливо, люди, які встають пізно і спізнюються, мають біологічний годинник, що не відповідають зовнішньому середовищі. Це може бути викликано психологічним стресом, неправильним харчуванням, недостатньою фізичним навантаженням або вживанням алкоголю. Існує цілий ряд причин, чому люди добровільно не сплять вночі ».