“Справедливість треба виборювати”: у Франківську французи навчали українців фіксувати воєнні злочини (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

11 Гру, 2023 13:52

Поділитись публікацією
“Справедливість треба виборювати”: у Франківську французи навчали українців фіксувати воєнні злочини (ФОТО)

Французька громадська організаціяFUVI” провела в Івано-Франківську тренінг для волонтерів з усієї України. Гостей навчали специфіки роботи з людьми,  які постраждали від повномасштабного вторгнення рф.

Віцепрезидентка французької громадської організації “FUVI” Галина Соляник, розповіла Галці, що мета тренінгу – сформувати та навчити групу спеціалістів, котрі в майбутньому зможуть професійно комунікувати з жертвами російської агресії.

Навчені на тренінгу фахівці допоможуть зібрати свідчення жертв війни для підготовки кримінальних справ на розгляд в Міжнародний Кримінальний Суд в Гаазі. Це сприятиме встановленню справедливості і присудженню компенсацій за моральні та фізичні збитки. 

“Ми вже почали працювати з українцями, які стали жертвами російської агресії. Станом на сьогодні вже подано близько двадцяти справ до Міжнародного Кримінального Суду в Гаазі. Але ми розуміємо, що для реального ефекту нам необхідно створити масовий позов. Для цього треба залучити більше людей, які будуть працювати з постраждалими. Власне тут, на тренінгу ми й навчаємо таких фахівців”, — пояснює віцепрезидентка французької громадської організації “FUVI” Галина Соляник.

Запрошений з Франції спікер, міжнародний юрист Ніколя Ліньйоль наголошує на важливості збору свідчень про воєнні злочини росіян на території України. За його словами, якщо не вдасться сформувати серйозну доказову базу, то росіяни зуміють уникнути відповідальності за масові вбивства і знущання над українцями: 

“Якщо у нас не буде правильно побудований захист, не буде правильно зібраних доказів, то путін та інші злочинці зможуть втекти від покарання. Вони мають гроші, щоб заплатити хорошим адвокатам. Тому справедливість треба виборювати. Якщо ми добре не зробимо свою роботу, є загроза, що ці люди вийдуть сухими з води”, — каже Ніколя Ліньйоль.

На тренінг приїхали представники різних українських громадських організацій, зокрема з Ужгорода, Кривого Рогу, Вінниці, Києва, Львова, Івано-Франківська. 

Один з учасників заходу – доцент факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету Павло Худіш. Він переконаний, що фіксувати наслідки російської агресії в Україні необхідно для того, щоб згодом довести геноцидну природу цієї війни: 

“Я, як історик, займався історичними дослідженнями, тому у мене є досвід збору свідчень. Я хотів би зробити свій внесок у творення повоєнної справедливості. Крім цього, я зможу передати ці знання своїм студентам, адже одним із предметів, які я викладаю, є історія геноцидів у 20 ст. Зараз в Україні ми також спостерігаємо геноцидний тип насильства. Це відзначають багато іноземних науковців. Саме тому такі речі слід документувати, щоб потім були неспростовні докази”, — зазначає Павло Худіш.