Топ міфів про професії репетитора та вчителя: що правда, а що вимисел

Автор: Єва Жасминова

22 Чер, 2022 16:47

Поділитись публікацією
Топ міфів про професії репетитора та вчителя: що правда, а що вимисел

Професія педагога – одна з найбільш давніх та важливих. А ще про неї ходить багато міфів, які виникали в залежності від епохи. С плином часу багато з них було розвінчано. Проте є такі, що дійшли до наших днів та навіть вже стали поширеними стереотипами. Аби й надалі не вводити себе в оману, варто розібратися, які з міфів відповідають дійсності, а на які не варто зважати.

Топ-5 міфів про вчителів та репетиторів

Міфи нам відомі здавна. Їх вигадували ще древні цивілізації, описуючи явища чи події, правду про виникнення яких люди не знали. По цьому ж принципу виникають міфи і про професію вчителя чи репетитора. Деякі люди, не знайомі з особливостями цих спеціальностей, вигадували стереотипи чи приймали за аксіому поверхневе враження, не підкріплене фактами. Саме тому навіть в наш час існує досить багато міфів про вчителів та репетиторів, які заважають сприймати цю професію об’єктивно. Розглянемо 5 найбільш відомих з них.

Міф №1: «Жіноча» професія

Він правдивий наполовину. Дійсно, учителів-чоловіків менше, ніж жінок. Але серед викладачів представники сильної статі не є дивиною. Причин такого явища декілька. Перша – це більш сильна природна тяга жінок до роботи з дітьми. Друга – матеріальна. Досить довго заробітні плати вчителів були дуже низькими, на них важко було прогодувати сім’ю, тому чоловіки віддавали перевагу більш прибутковим спеціальностям.

Міф №2: Не престижна спеціальність

Під цим поняттям зазвичай мається на увазі прибутковість. Справді, досить довгий час праця вчителя була мало оплачуваною. Проте сьогодні ситуація змінилася. Заробітну плату вчителям держава підняла, також вони мають змогу працювати додатково, даючи індивідуальні уроки. Є навіть спеціальні сервіси, як платформа Букі, де репетитори з різних міст можуть реєструватися для пошуку клієнтів.

Таким чином, кожен педагог, незалежно від того, працює він в освітньому закладі на поточний час чи ні, має змогу заробляти та забезпечувати собі гідний дохід.

Міф № 3: Всі вчителі трохи «диктатори»

Звісно, що ні. Не всі вчителі в реальному житті переймають манеру командумати та верховодити. До того ж такі риси характерні й для людей інших спеціальностей, більше залежать від складу характеру. Й хоча деякі вчителі справді іноді розмовляють безапеляційним чи повчальним тоном, це зовсім не свідчить про замашки диктатора, скоріше так проявляється «відбиток» професії.

Міф №4: Вчитель має все знати

Звісно, що ні. Вчитель чи репетитор повинен добре знати свою дисципліну в рамках навчальної програми, а от «все» не знає жодна людина будь-якої спеціальності. Тому вимагати від педагога енциклопедичних знань некоректно.

Міф 5: Професія нудна

Мовляв, з року в рік приходиться розказувати одне й теж. Це не так. Програма міняється та оновлюється – це по-перше. По-друге, робота з дітьми сама по собі теж цікава, адже вони постійно «видають перли». По-третє, завжди можна розвинути думку в межах теми уроку та спонукати учнів до жвавої полеміки. Тобто, в жодному разі професія вчителя не є нудною.

Підводячи підсумок додамо, що спеціальність педагога є дуже шанованою й потрібною. І хоча є ряд проблем, через які не всі випускники шкіл погоджуються зв’язати з нею своє життя. Здебільшого вони зумовлені великим навантаженням та вимогами до спеціалістів, нервовим на психологічним напруженням, що викликані відповідальністю за кожну дитину в класі. Проте, поступово умови для праці оптимізуються. Так, в сфері освіти водяться цифрові технології, а класи оснащуються сучасними девайсами та пристроями, які поліпшують процес викладання та сприяють зменшенню навантаження на педагогів. Окрім цього, завдяки своїм професійним якостям вони завжди можуть підвищити свій рівень доходу, бо попит на репетиторів постійно росте.