Сухі та «живі» дріжджі: які обрати та чому

25 Січ, 2024 16:12

Поділитись публікацією
Сухі та «живі» дріжджі: які обрати та чому

Сухі та «живі» дріжджі: які обрати та чому

Щоб вибирати правильні дріжджі для випічки, варто ознайомитися з різними видами цього продукту. Практично всі вони є взаємозамінними, але властивості бродіння у них можуть бути різними.

Найпопулярнішими вважаються свіжі дріжджі в брикетиках, а також сухі варіанти швидкої дії. Обидва продукти є натуральними та мають належні розпушувальні властивості.

Дізнатися все про якісні дріжджі та знайти рецепти смачної випічки ви можете на сайті бренду «Львівські дріжджі» за посиланням https://lvivskirecipes.com.ua/. А зараз розглянемо основні особливості свіжого та сухого дріжджового матеріалу.

«Живі» пресовані дріжджі

Свіжі дріжджі містять живі активні мікроорганізми та мають ніжне бежеве забарвлення. Вони спресовані в брикети й доволі щільні, тому працювати з ними може бути трохи складніше, ніж із сухими. Головне — впевнитися, що продукт дійсно свіжий. Для цього шматочок дріжджів треба розчинити в теплій воді та додати трохи цукру. Якщо за кілька хвилин з’являються бульбашки — продукт свіжий.

Як довго зберігати свіжі дріжджі?

Оскільки свіжий продукт складається з живих дріжджових клітин, він має властивість швидко псуватися та потребує правильного зберігання. Термін придатності у пресованих дріжджів короткий, тому важливо перевіряти його перед покупкою.

Зберігати їх треба в холодильнику або морозилці. В холодильнику дріжджі тримають протягом 10 діб, загорнувши в папір або харчову фольгу. Якщо у них з’являється кислий запах, а поверхня стає твердою й розтріскується, вживати їх вже не можна.

Якщо ви плануєте довго зберігати пресовані дріжджі, їх краще одразу заморозити.

Сухі активні дріжджі

Зручною та надійною альтернативою пресованим дріжджам може стати сухий дріжджовий матеріал. Він має довгі терміни придатності, тому зберігати його нескладно.

Особливості застосуванні та зберігання сухих дріжджів

Сухі дріжджі випускаються в гранулах або у вигляді порошку, а в процесі приготування тіста додаються до сухих інгредієнтів. Завдяки більш повільному підйому вони дозволяють отримувати різні текстури та складні цікаві смаки. Сухі дріжджі часто використовуються для випікання хліба, булочок, коржиків. Зберігати їх рекомендується в темному сухому місці протягом 6–18 місяців.

Які дріжджі обрати для випічки — свіжі чи сухі?

Сухі швидкорозчинні дріжджі зручно використовувати й легко зберігати, тому вони вважаються оптимальним варіантом. Проте чимало господинь обирають свіжі дріжджі й досягають чудових результатів.

Розпочати своє знайомство із дріжджовою випічкою буде легко на хлібі у хлібопічці. Додаємо нескладний рецепт на сухих дріжджах.

Хліб у хлібопічці: оригінальний рецепт

Інгредієнти:

  • Борошно — 400 г;
  • Сухі Львівські дріжджі — 4,5 г;
  • Картопляне пюре — 100 г;
  • Свіжий посічений кріп — за смаком;
  • Сіль — 10 г;
  • Цукор — 10 г;
  • Вершкове масло — 10 г;
  • Молоко — 150 мл;
  • Вода — 50 мл;
  • Рослинна олія — 15 мл.

Як приготувати:

  1. В ємність хлібопічки влийте молоко, воду, рослинну олію та розтоплене вершкове масло. Засипте просіяне борошно та сухі дріжджі, а потім картопляне пюре, посічений кріп, цукор та сіль.
  2. Випікайте хліб на першій програмі (приблизно 3 години 15 хвилин).
  3. З готового охолодженого хлібця вийміть вінчик для замішування.

Смачного!

ПРОМО