У Франківську навчали боротися зі стереотипами та розпізнавати мову ворожнечі

Автор: Людмила Баран

28 Сер, 2017 12:32

Поділитись публікацією
У Франківську навчали боротися зі стереотипами та розпізнавати мову ворожнечі

Українсько-російська майстерня з критичного мислення відбулася в Івано-Франківську.

 20 – 28 серпня відбувся підсумковий захід українсько-російської програми з розвитку критичного мислення «Звичка думати / Привычка думать».  Ця міжнародна майстерня зібрала понад 20 освітян, педагогів, студентів з Івано-Франківська, Харкова, Черкас, Дніпра, Рубіжного з українського боку, а також з Томська, Красноярська та інших міст – з російського, повідомляють у прес-службі проекту.

26 серпня в Івано-Франківську учасники майстерні провели відкриті майстер-класи в приміщенні Драмтеатру.

Зокрема, Єва Гукалова з Харкова розповіла методи, який використовують для маніпуляції людьми в сектах і як йому протидіяти. Тетяна Ковальчук з Черкас показувала, як розпізнавати стереотипи в мисленні на матеріалі казки.

Катерина Погудіна з Томська знайомила з поширеними логічними помилками на прикладі реальних інтерв’ю. Понежа Наталiя (Першотравенськ, Україна) показувала, як розпізнавати мову ворожнечі в медійних текстах. Софія Дрейцер (Красноярськ, Росія) провела майстер-клас із ненасильницької комунікації.

За словами Тараса Грицюка, співкоординатора програми «Звичка думати»,  попередній рік програми показав,  що найкраще  можуть розвивати критичне мислення у своїх спільнотах  люди, які працюють в школах і університетах, в громадських організаціях з фокусом на освітню діяльність. Цього року учасниками стали саме вони – професіонали з освітньої і культурної сфер з України і Росії.

“Ми вважаємо, що посилення навичок критичного мислення необхідне як українському, так і російському суспільствам. Ця програма – наш спосіб працювати з темою конфлікту й відносин України та Росії. Ми не плекаємо ілюзій, що програма зможе вирішити всі запитання, що є між нашими країнами. Але вона може бути майданчиком, з якого почнуться зміни”,- сказав Тарас Грицюк. 

«Звичка думати / Привычка думать» – це серія майстерень, де разом із фасилітаторами з України та Росії учасники розробляють та апробують у своїй освітній діяльності методи розвитку критичного мислення.

 

Програма пропагує розвиток критичного мислення як одну з базових умов для розвитку здорового суспільства й можливості конструктивного діалогу та запрошує однодумців приєднуватися до українсько-російської спільноти освітян.

 

2017 рік – це другий рік програми. У 2016 році учасниками й учасницями програми в Україні та Росії стали 65 молодих спеціалістів і спеціалісток та зацікавлених з царин педагогіки, журналістики, громадської діяльності. Вони реалізували авторські ініціативи з розвитку критичного мислення та медіаграмотності серед мешканців своїх міст.

 

Програму «Звичка думати / Привычка думать» реалізує в Україні громадська організація «Інша Освіта» в партнерстві з MitOst e.V. (Берлін) та Красноярською регіональною громадською організацією «Интерра» за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог для змін».

Фото Ольги Зарко