У Перкалабі на Верховинщині збудували будинки для місцевих “рейнджерів” (ФОТО)

Автор: Вадим Войтик

15 Гру, 2023 14:40

Поділитись публікацією
У Перкалабі на Верховинщині збудували будинки для місцевих “рейнджерів” (ФОТО)

У Перкалабському природоохоронному науково-дослідному відділенні Національного природного парку “Верховинський” у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством збудували два будинки для місцевих “рейнджерів”. 

Територія НПП “Верховинський” є однією з найбільш важкодоступних в Українських Карпатах: вона починається на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря. Тому будівництво та реконструкція ключових інфраструктурних об’єктів на територіях природоохоронних установ Карпат у суворих умовах високогір’я – важливий стратегічний напрямок роботи парку.

“Інспектори, які працюють за вахтовим методом, перебувають на своїх робочих місцях 24/7, і проживають далеко від своїх осель, – каже начальник Перкалабського відділення парку Сергій Матійчук. – Будинки, які передбачають повноцінні кімнати для відпочинку та наявність душових кабінок, значно поліпшать умови перебування та роботи працівників парку“.

Будинки з екологічних матеріалів виконані у традиційному гуцульському стилі. Дах, до речі, один зі складних у плані конструктивних особливостей, покритий ґонтою, віконні блоки зроблені під старовину, згідно креслень, які надав замовник. 

Роботи виконувала фірма “Кедроватий”, якою керує Іван Сліпенчук. Взагалі, одним із головних побажань партнерів з Німеччини щодо спорудження подібних об’єктів є те, що роботи мають виконувати досвідчені місцеві майстри-будівельники.

Керівник європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства Міхаель Бромбахер не приховує радості за втілений проєкт:

Ми дуже радіємо, що до холодів вдалося завершити будівництво двох хатинок для “рейнджерів” у НПП “Верховинський”. Це суттєво поліпшить умови праці і побут парківців“, – втішений Міхаель Бромбахер.

Усього, як зазначає директор НПП “Верховинський” Михайло Нечай, Франкфуртське зоологічне товариство планує збудувати десять таких будинків: по два на кожне природоохоронне відділення на ключових ділянках парку.