Велика субота: традиції, звичаї та обряди останнього дня перед Великоднем

Автор: Єва Жасминова

26 Кві, 2019 14:50

Поділитись публікацією
Велика субота: традиції, звичаї та обряди останнього дня перед Великоднем

Велика субота вважається днем ​​спокою. У цей день згадують про поховання Сина Божого, про його перемогу над смертю в пеклі і входження в рай.

У суботу закінчували фарбувати яйця і збирали великодній кошик — пекли паски, запікали м’ясо і рибу.

Увечері у Велику суботу проводять Святу літургію святвечора, після якого оголошують благу звістку про Христове Воскресіння: «Христос воскрес, воістину воскрес». У суботній вечір закінчується Великий піст.

Останній тиждень перед Великоднем 2019: що не можна робити

Приписи, що не можна робити на Великдень і в останній тиждень перед Великоднем 2019, найсуворіші і їх слід дотримуватись усім християнам. Коли настає останній тиждень перед Великоднем, у церквах заборонено проводити таїнство хрещення і вінчання. Також у цей період не шанують дні святих. Протягом усієї Святої седмиці не прийнято багато і через дрібниці говорити, голосно вмикати телевізор або інші прилади.

У зв’язку з цим, особливо в сільській місцевості, не галасно і панує атмосфера спокою, що передує Великому і Світлому святу — Воскресінню Христа.

Увесь Страсний тиждень, коли Ісус Христос наближався до розп’яття на хресті, віряни дотримуються найбільш суворого посту. У цей період заборонено їсти м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти і рослинне масло, вживати алкоголь.

Крім того, у Страсну седмицю 2019 не можна танцювати і співати, належить відвідувати церковну службу і максимально очиститись до Великого свята Великодня. Останній тиждень перед Великоднем 2019 — знаменний період підготовки перед найважливішим святом усіх християн.

Джерело