Відомо, хто з прикарпатських нардепів найбільше лінується натискати кнопки у парламенті

Автор: Людмила Баран

07 Лис, 2017 13:00

Поділитись публікацією
Відомо, хто з прикарпатських нардепів найбільше лінується натискати кнопки у парламенті

Експерти дослідили, наскільки сумлінно працювали народні депутати. Серед представників Прикарпаття найрідше брали участь у голосуванні  Олександр та Віктор Шевченки.

Представники Комітету виборців України на прес-конференції  7 листопада в Івано-Франківську презентували результати дослідження роботи Верховної Ради за три роки.

Експерт КВУ Денис Рибачок повідомив, що за цей час відбулося 351 пленарне засідання. І їхня відвідуваність була дуже низькою. Лише 5 депутатів були присутніми на усіх 100% засідань.

 38 депутатів відвідали менше  половини засідань парламенту за три роки, 18 депутатів –  50-60% засідань. Найбільше прогулів  у Опозиційного блоку.   У топ-10 прогульників потрапили  Дмитро Ярош (лише 4% відвідувань), Андрій Білецький (7%), Сергій Клюєв, Олександр Онищенко, В’ячеслав Богуслаєв, Віталій Чепинога.

«Це показує, що майже шістдесят депутатів є мертвими душами, які навіть не приходять у парламент і не відомо, чим займаються», – сказав Рибачок.

У КВУ дослідили також, як активно депутати брали участь у голосуванні.  Ці показники на ще гіршому рівні.

«Для Верховної Ради восьмого скликання, на жаль,  стала нормою практика, коли політики приходять у парламент, але не беруть участь у голосуванні», – констатував Денис Рибачок.

Лише 23 депутати нормально працюють у парламенті – взяли участь у  80-90% голосувань.

188 депутатів пропустили половину голосувань парламенту, тобто не натискали жодної кнопки.

43 депутати пропустили 90% голосувань.  Наприклад,  Сергій Льовочкін голосував лише 51 раз за три роки і встановив «анти рекорд».  Активний у медіа Вадим Рабіновіч голосував тільки 157 разів за три роки.

Що ж до Івано-Франківської області, то найгірші показники продемонстрували народні депутати Олександр Шевченко (участь у 35% голосувань) та Віктор Шевченко (44%).

Найкращі показники має Михайло Довбенко – 86%, Юрій Соловей-  82%,  Юрій Тимошенко – 81%, Юрій Дерев’янко – 62%.

На думку аналітика, ця проблема потребує законодавчого голосування. Якщо депутат пропускає пленарне засідання, то йому за цей день не нараховують зарплату. За останній рік за прогули зняли 5 мільйонів гривень з депутатів.

А участь у голосуванні ніяк не регламентується. Хоча це є обов’язком депутатів. За словами Дениса Рибачка,  якби їм зрізали зарплату за це, то вдалося би зекономити кілька мільйонів гривень до бюджету.

Читайте також: Українські нардепи встановили антирекорд із кількості законопроектів