Як підібрати світлодіодні фари

21 Гру, 2023 16:10

Поділитись публікацією
Як підібрати світлодіодні фари

Світлодіоди залишаються лідерами на ринку автомобільних фар. Навіть після появи ксенону та інших розрекламованих моделей кожен виробник тримає хоча б одну лінійку надійних лед-фар, адже вони завжди мають попит. Варто розібратись, чому їх вибирають водії.

Переваги світлодіодів

Зараз виробники пропонують широкий спектр світлодіодів для габаритів, поворотів, стоп-сигналів, дальнього та ближнього світла. Їх використовують навіть для підсвічування номерів або певних елементів кузова. Головною перевагою стало потужне освітлення, адже ЛЕД-автолампа не сліпить зустрічних водіїв і одночасно добре освітлює дорогу та узбіччя. Також до плюсів відносять:

  • невеликі розміри пристроїв, що дозволяє «погратись» з дизайном та налаштуваннями;
  • низьке енергоспоживання при високій ефективності роботи;
  • відсутність великих теплових викидів, можна обійтись пасивним охолодженням;
  • безперервна робота до 5 років без ремонтів;
  • швидке спрацьовування ламп після передачі сигналу;
  • герметична конструкція забезпечує надійний захист від вологи.

На основі ЛЕД-ламп почали розробляти фари з автоматичним регулюванням освітлення залежно від ситуації на дорозі. Система сама сканує погоду та рівень освітлення та підбирає найбільш комфортний режим.

світлодіодні фари

За якими параметрами обирати

Світлодіодні лампи довго і надійно служать, якщо їх правильно підібрати. Для цього необхідно врахувати декілька основних параметрів:

  1. Тип цоколя. З’єднання у кожній фарі особливе, тому потрібно уважно порівняти характеристики.
  2. Розмір. Деякі конструкції передбачають мало місця, туди поміститься не кожна лампа.
  3. Тип. Бувають лінзовані, які позначаються буквою S, та рефлекторні, які маркують буквою R.
  4. Наявність обманки. Для сучасних авто використовують галогенки, тому прийдеться використовувати перехідник-імітатор збільшеного споживання напруги.
  5. Яскравість. Бажано купувати моделі з більш потужним світловим потоком, ніж у заводських. Достатньо порівняти показник у люменах.
  6. Колірна температура. Означає відтінок світлового променя. Рекомендують діапазон 4000-6000 кельвінів.

Від колірної температури буде залежати комфорт водія під час поїздки. При поганій погоді або в нічну пору прийдеться постійно вглядатись, що веде до болей та різей в очах. Тому потрібно підібрати комфортний спектр, який буде давати достатнє освітлення та зменшувати рівень напруги.

Чим нижча кількість кельвінів, тим теплішим буде світло. Можна вибрати чисто біле, різні відтінки жовтого, блакитне чи навіть зеленувате. При першому підборі краще протестувати декілька варіантів, щоб зрозуміти власні смаки.

ПРОМО