Як правильно облаштувати ваш магазин?

24 Кві, 2024 13:17

Поділитись публікацією
Як правильно облаштувати ваш магазин?

Ви впевнено йдете до наміченої мети – відкрити власний продуктовий магазин. Зареєстрували підприємницьку діяльність, підшукали приміщення, знайшли постачальників та визначилися з тим, яким саме товаром торгуватимете. Підбираєте персонал і по ходу хочете вирішити питання з обладнанням та його розміщенням. Саме в цьому вам допоможе цей матеріал.

В одній статті важко висвітлити всі варіанти обладнання магазинів різних форматів та розмірів. Тому зосередимося на одній із найпоширеніших ситуацій, коли підприємець збирається відкрити невеликий продуктовий магазин. Ми розглянемо, яке торгове обладнання потрібно закупити та встановити у точках самообслуговування та місця, де торгівля ведеться через прилавок.

Умовимося, що в обох ситуаціях йдеться про зал прямокутної форми без будь-яких особливостей у плануванні. Є один вхід, розташований по центру передньої стіни.

Магазин самообслуговування

По периметру торгового залу під стінами встановіть універсальні стелажі. Це металеві конструкції, які збираються з окремих частин як конструктор. Їх висоту та довжину, а також глибину полиць виберіть відповідно до габаритів приміщення та кількості товару, який на них викладатиметься.

Посередині торгового залу розмістіть низку острівних стелажів. Ці конструкції такі ж як пристінні, але вони відрізняються тим, що мають полиці з обох боків. На універсальних стелажах ви можете розмістити більшість продукції. Це можуть бути крупи, макарони, спеції, приправи, шоколад, цукерки, сіль, цукор. На них же можна розмістити пляшки із солодкою та мінеральною водою та упаковки із соком. На торці стелажних полиць прикріпіть цінникотримачі та вставте в них цінники.

Якщо в асортименті вашого магазину є молочні та інші продукти, що швидко псуються, тоді встановіть біля однієї зі стін холодильник. Це може бути так звана гірка або великий холодильник. Для зберігання замороженої продукції та морозива закупіть кілька морозильних скринь. Їх можна встановити біля касової зони або з торця ряду острівних стелажів.

У касовій зоні встановіть невеликий касовий бокс та все необхідне для продавця обладнання. Тут можна розмістити кавовий апарат і компактну кондитерську вітрину.

Для зручності покупців на вході варто розмістити кошики для товару. Зручно, якщо вони будуть складені один в одного. Торгові візки у маленьких магазинах не використовуються. Вони підходять для великих магазинів, супер- і гіпермаркетів. Біля входу також необхідно встановити кілька ящиків для зберігання особистих речей.

Магазин прилавкової торгівлі

У торгових точках, де відпуск товару ведеться через прилавок, доступ покупців до продукції максимально обмежений. Більша частина доступна лише продавцю. Такий формат торгівлі передбачає використання особливого обладнання та специфіки його розміщення.

Якщо починати від стіни, в якій знаходиться вхід до магазину, то по її довжині можна встановити холодильники. Їхній вигляд та габарити залежатимуть від продукції, яка зберігатиметься в них, та її кількості. Часто у невеликих магазинах власники розміщують кілька міні-холодильників. Вони підходять для зберігання мінеральної та солодкої води, а також алкогольних напоїв, наприклад, пива.

Під рештою стін доречно розмістити металеві стелажі або стелажі з ДСП. Невеликі магазини часто віддають перевагу другим. На них також розкладається велика кількість продукції: крупи, макарони, консерви, кава, чай, кондитерські вироби, а також побутові засоби. Острівні стелажі в невеликих торгових точках із прилавковою торгівлею не використовуються.

Обмежити доступ покупцям до стелажів можна за допомогою прилавків та вітрин. Вони встановлюються паралельно пристінним стелажам. Між стелажами та прилавками залишається прохід для продавців.

Щодо прилавків, то вони зазвичай виготовляються з ДСП. У них скляна верхня частина, а всередині розміщується кілька полиць, виготовлених зі скла або ДСП. У таких прилавках часто викладаються дрібні товари, наприклад солодощі для дітей: цукерки, шоколадки, батончики, жувальна гумка.

Ближче до касової зони можна встановити дві холодильні вітрини. Одну – зліва, а іншу – праворуч від місця, де продавець відпускає продукцію. Одна вітрина може використовуватися для викладання молочної продукції – молока, йогурту, сметани тощо. А другу вітрину можна відвести під реалізацію м’яса та риби. Близьке розташування холодильних вітрин до касової зони полегшить роботу продавця та прискорить обслуговування відвідувачів.

Додаткове обладнання

Незалежно від формату вашого майбутнього магазину вам знадобиться ще деяке обладнання. Йдеться, зокрема, про охоронне обладнання: камери відеоспостереження та сигналізацію. Встановленням цих приладів займаються фахівці охоронних фірм, тому вам не потрібно самостійно вирішувати це питання. Достатньо звернутися до спеціалізованої компанії і її співробітники зроблять усе за вас.

Добре було б обладнати торгову точку місцем, де відвідувачі могли б перекусити. Якщо в магазині є окреме приміщення, то столи та стільці можна розмістити у ньому. Якщо такого місця немає, то можна організувати літній майданчик. Крім столів та стільців знадобляться великі парасольки, які захистять від сонця та дощу. Наявність такого майданчика вимагатиме додаткових витрат, але він також дозволить збільшити виторг. Відвідувачі можуть прийти за продуктами саме до вас, тому що у вас є де посидіти та поїсти.

Для складу також необхідно придбати обладнання. Йдеться про поличкові стелажі. Це розбірні конструкції із металу з набором поличок із металу або ДСП. На таких стелажах можна зберігати різну продукцію, яка не потребує низьких температур. Кількість полиць та відстань між ними можна адаптувати під потреби свого магазину.

Кількість поличкових стелажів залежить від обсягу продукції, що зберігається на складі. Сам товар можна розміщувати безпосередньо на полиці. Продукцію, що б’ється, можна спочатку скласти в картонні коробки, а потім поставити на полиці.

Реклама