Як прикарпатцям облаштувати енергонезалежну квартиру чи дім і гарантовано бути з теплом – пояснюють у TeploKraM

21 Гру, 2023 18:10

Поділитись публікацією
Як прикарпатцям облаштувати енергонезалежну квартиру чи дім і гарантовано бути з теплом – пояснюють у TeploKraM

В час холодної пори року, а також об’єктивною ситуацією в країні і потребою готовності до блекаутів, питання забезпечення енергопотреб і сталого опалення осель та приміщень є пріоритетним – як для домогосподарств, так і для представників бізнесу.

Безпечність, ефективність, надійність та ощадність – чи не найважливіші фактори, на які треба звертати увагу для того чи іншого рішення. За експертною думкою Галка звернулася до представників компанії TeploKraM, яка вже понад 12 років надає послуги з монтажу систем опалення різної складності, а також вирішує запити автономного енергозабезпечення.

У квартири з газовим котлом – ДБЖ та акумулятор

Фахівці компанії розрізняють різні рішення, залежно від завдання. Якщо ми говоримо про «енергонезалежність» квартири та забезпечення роботи газового котла та електроприладів, на що слід звернути увагу?

Для підтримки роботи газового котла без електроенергії потрібно тільки забезпечити роботу циркуляційного насоса. Для цього вистачить джерела безперебійного живлення (ДБЖ) з акумулятором. Яке також можна використовувати для освітлення, зарядки мобільних телефонів, роботи ноутбуків та Wi-Fi роутерів.

Тривалість роботи ДБЖ залежить від ємності та кількості під’єднаних акумуляторних батарей. Важливо розуміти, що варто використовувати спеціальні – гелеві, AGM або літій-іонні акумулятори, оскільки автомобільні акумулятори не призначені на такий режим роботи та швидко вийдуть з ладу.

Також варто звернути увагу, щоб лінія вихідної напруги ДБЖ мала форму «чистої синусоїди», що повинно бути вказано в специфікаціях пристрою, оскільки, модифікована чи квазісинусоїда може вивести циркуляційний насос з ладу.

Для бойлерів та електрообігрівачів – не ДБЖ, а генератор  

На жаль, якщо у вас електричне опалення, чи воду нагріває бойлер, ДБЖ не підійде до пристроїв високої потужності та тих, які мають високий рівень пускового струму. Серед них– холодильник, електрочайник, мікрохвильова піч, електричний котел та бойлер. В цьому випадку, необхідно використовувати генератор – дизельний або бензиновий.

Якщо оселя невелика, а живити потрібно лише освітлювальні прилади, холодильник та комп’ютер, вистачить потужності у 3 кВт. Якщо приладів багато, краще подбати про запас 5 кВт. У разі постійної роботи електричного опалення, насоса та бойлера краще придбати генератор на 7 кВт. Сучасні інверторні генератори мають малі розміри, низький рівень шуму та вібрації, однак слід зважати на правила безпеки за їх використання.

Які варіанти доступні для приватних будинків, аби бути з теплом і гарячою водою?

Для приватних будинків існує більше варіантів досягти енергонезалежності. Твердопаливний котел підійде для опалення оселі великої площі. Як і для газового котла, необхідно забезпечити роботу циркуляційного насоса з допомогою ДБЖ. Що є більш важливим, оскільки після вимкнення живлення, котел продовжить горіти, що може призвести до закипання та вибуху котла.

Також для більшої безпеки у TeploKraM наполягають на під’єднанні до котла акумуляційної ємності, в яку буде скидатися надлишкове тепло при вимкненні живлення і при розрядженні акумуляторів ДБЖ, що дасть час погаснути вогню у камері горіння котла.

Перевагою твердопаливного котла є можливість під’єднання бойлера непрямого нагріву, що також забезпечить Вас гарячою водою. Бойлер непрямого нагріву обладнаний всередині теплообмінником (змійовиком) у який надходить гаряча вода від котла, і тим самим нагріває воду у ємності.

За таким самим принципом працюють каміни та печі з водяним контуром, які нададуть вам ті ж самі переваги, що і твердопаливний котел. Але, крім того, камін з водяним контуром – це відкрите вогнище у вас в оселі, що забезпечить додатковим інфрачервоним обігрівом, а також додатковим освітленням при відсутності електроенергії. Піч з водяним контуром може бути альтернативою котла в будинках невеликої площі, а також забезпечить можливість приготувати їжу на варильній поверхні, чи у духовці.

Також можливий варіант використання водяного опалення твердопаливним котлом у автономній системі без циркуляційного насоса. Але для цього необхідно реалізувати систему з природним потоком теплоносія, що не у всіх об’єктах можливо реалізувати.

 

Отже, для приватних будинків існує досить ефективний та класичний спосіб бути з теплом, використовуючи камін та піч на дровах?

Дійсно так, найбільш ефективним джерелом енергонезалежного тепла є камін на дровах. Бо він не потребує жодного електро- чи газопостачання і забезпечить увесь будинок теплом за допомогою розведення повітропроводів по кімнатах. Також дасть можливість приготувати їжу та стане додатковим освітленням.

Піч на дровах є більш обмеженим варіантом, оскільки забезпечить обігрів тільки однієї кімнати, проте також володіє своїми перевагами – мобільність, швидкий та більш бюджетний монтаж, а також більша функціональність приготування їжі – на варильній поверхні чи у духовці.

 

Якщо ми перейдемо від класики до сучасних технологій, що можна використати перш за все?

Тут, безумовно, варто звернути увагу на можливість використання відновлювальної (альтернативної) енергетики. Також додатковим джерелом забезпечення автономності є – сонячні електростанції. Які забезпечать підзарядку акумуляторів ДБЖ при тривалій відсутності електроенергії. Так, взимку світловий день напрочуд короткий, і панелі не будуть особливо ефективними. Проте вдень деяка частка сонячних променів все ж таки потраплятиме на панелі, навіть у хмарні дні, що може стати рятівним фактором у критичних ситуаціях.

Окрім того, панелі дозволять більше економити електроенергію влітку, тому вони будуть на Вас працювати впродовж усього року.

Тож існує досить багато варіантів, які допоможуть підвищити рівень енергонезалежності, як домогосподарств, так і комерційних об’єктів. Однак звичайним користувачам напрочуд важко самостійно вибрати необхідне обладнання, щоб не переплатити та не придбати зайвого за обмеженого бюджету.

Саме тому TeploKraM радить скористатись безплатною консультацією спеціалістів, котрі підберуть обладнання з необхідними характеристиками і зазначать правила його монтажу та використання. Не нехтуйте тим, що збереже Ваші кошти та здоров’я!

Контакти ТеплоКраМ:  

Тел.: (068)-144-26-99  (050) 374-26-99

e-mail: [email protected]

Сайт: https://teplokram.com.ua

Партнерська публікація

 

Теплокрам

Теги: