Як уберегтися від лептоспірозу. Поради прикарпатських фахівців

Автор: Костинюк Олександр

24 Сер, 2018 16:23

Поділитись публікацією
Як уберегтися від лептоспірозу. Поради прикарпатських фахівців

Із початком осінньо-польових робіт зростає небезпека заразитися збудником лептоспірозу. Відділення організації епідеміологічних досліджень Снятинської МФ підготувало для прикарпатців інформацію, яка допоможе вберегти себе від цього недугу.

Лептоспіроз – інфекційна хвороба, яка характеризується високою температурою тіла, болями м’язів, особливо литкових, зменшенням або відсутністю сечі. Розвивається ниркова та печінкова недостатність. Хворі при важкому перебігу помирають від уремії – накопичення у крові сечовини, припинення роботи нирок.

Збудником хвороби є лептоспіра – спірально вигнуті мікроорганізми. Вони виживають у воді відкритих водоймищ більше одного місяця, у вологому грунті – 280 діб, на харчових продуктах – 2 доби. Швидко гинуть під дією прямого сонячного проміння, при висиханні та кип’ятіння.

Джерелом збудника є щурі, миші та інші тварини. Інкубаційний період триває від 2 до 30 діб, частіше 7 – 10 діб. Збудник передається через воду, з їжею, забрудненою сечею гризунів та інших тварин. Можливе безпосереднє проникнення лептоспір в організм через пошкоджену шкіру рук, ніг, або слизові оболонки. Хвора людина не становить небезпеки щодо зараження інших людей.

Люди заражаються лептоспірозом при купанні, рибальстві, споживанні зараженої лептоспірами води, харчових продуктів, під час догляду за хворими тваринами та контакті з гризунами (укус). До групи ризику належать тваринники, меліоратори, працівники м’ясокомбінатів, робітники очисних споруд і каналізації, мисливці, рибалки, шахтарі.

Сприйнятливість захворювання висока, але частіше хворіють чоловіки – підлітки й дорослі. Серед хворих, як правило, переважають сільські жителі, інформують на сайті Снятинської РДА.

Профілактичні заходи:

– захист водоймищ від забруднення стоками з тваринницьких господарств;
– знищення пацюків, мишей, в індивідуальних та колективних господарствах;
– захист харчових продуктів і води від забруднення виділеннями гризунів;
– на роботі, у місцях заселення гризунами потрібно користуватися спецодягом, взуттям, рукавицями. Після роботи мити руки з милом;
– на польових роботах, риболовлі необхідно дотримуватись правил особистої гігієни.