Як відрізнити бактеріальну інфекцію від вірусної: симптоми

31 Тра, 2023 13:20

Поділитись публікацією
Як відрізнити бактеріальну інфекцію від вірусної: симптоми

Противірусні препарати не завжди допоможуть вам у лікуванні. Так само як і антибіотики не завжди будуть дієвими.

Віруси й бактерії знищуються різними засобами. Розберемося, як за симптомами визначити, що захворювання спричинили саме бактерії. Антибактеріальну дію має азитроміцин та інші антибіотики. Придбати препарати можна за посиланням https://apteka911.ua/ua/drugs/azitromitsin-d102 на сайті МІС «Аптека 9-1-1».

Різниця між бактеріями та вірусами

Навкруги нас і в нас самих є купа мікроорганізмів. Вони мешкають на шкірі, одязі, в повітрі, на книгах і улюбленій чашці — всюди. І більшість з них не шкодять людині. Але є патогенні мікроорганізми, які спричиняють захворювання.

Бактерії мають всього одну клітину. Місце їх перебування різне: вони можуть жити й за високої концентрації солі, високої та низької температури тощо. Бактерії можуть жити самостійно, не залежати від чужої «допомоги».

Натомість віруси — неклітинні мікроорганізми. Вони за розміром набагато менше бактерій. А для нормального функціонування їм потрібен «господар», тобто організм, який вони будуть використовувати. Віруси — це паразити, які живляться через клітини живої істоти.

Симптоми бактеріальної інфекції

Відрізнити, коли хвороба викликана бактеріями, часто можна за базовими симптомами. Деякі з них:

  • інкубаційний період триває від 7 до 14 днів;
  • ознаки захворювання доволі слабкі та повільно розвиваються;
  • можуть викликати бронхіт, пневмонію.

Часто бактеріальні захворювання виникають на тлі інших хвороб, які погіршили стан імунної системи.

Вбити бактерії можна тільки антибіотиками. Але вживати препарати просто так не варто, вони мають доволі багато побічних ефектів. Спочатку зверніться до лікаря та здайте аналізи. Вірусні хвороби виявляють за допомогою ПЦР-тестів, пошуку антигенів у крові тощо. Для виявлення бактеріальних інфекцій використовують загальний аналіз крові — на наявність збудника вказує підвищення лейкоцитів. Також можуть брати бактеріальний посів на мікрофлору та мазок зі слизової.

Виявити різницю між бактеріальною та вірусною інфекцією досить складно, тому краще довірити це досвіченому лікарю.

*партнерська публікація