Як взяти кредит в інтернеті і не потрапити на шахраїв

18 Сер, 2020 14:07

Поділитись публікацією
Як взяти кредит в інтернеті і не потрапити на шахраїв

Онлайн-займи приваблюють багатьох користувачів швидкістю перерахування коштів на картку та не надто суворими вимогами. Й отримати кредит в інтернеті дійсно можна за 15 хвилин не виходячи з дому, але за наданням цієї фінансової послуги можуть ховатись злочинці.

Розглянемо, як саме вони діють та як пересвідчитись, що ви користуєтесь сайтом справжньої компанії.

Які схеми використовують шахраї в інтернеті

Найбільш поширені варіанти шахрайства — крадіжка персональних даних та копій документів людини через фейкове МФО або вимога під різними приводами сплатити певну суму, щоб отримати кредит.

В першому випадку людина заходить на сайт так званої мікрофінансової організації й добровільно залишає детальні дані про себе, а часом і скан-копії паспорту та ІПН. Зловмисники використовують цю інформацію, аби оформити кредит в інтернеті на ім’я жертви через справжній сервіс кредитування. Часом крадії встигають набрати декілька займів в різних кредиторів, про що особа дізнається, коли борги дістають величезних сум й потрапляють до колекторів. Інший варіант крадіжки даних при поданні заявки на займ — запит строку дії та CVV2-коду картки, аби згодом зняти з неї гроші.

За другою схемою після реєстрації на сайті користувачу повідомляють, що кредит буде виданий через один-два тижні. Але вже з моменту підписання договору позичальник має почати вносити платежі в рахунок його погашення. Таким чином, ще не отримавши грошей, людина починає віддавати власні кошти шахраям, які кожного разу обіцяють завтра перерахувати кредит на картку. Також можуть вимагати комісію за послуги менеджеру, який оформлює кредит, або посередника, який допоможе отримати у МФО позитивне рішення.

Як відрізнити сайт серйозної компанії

Задля безпеки кредитів, отриманих через інтернет, скористайтесь наступними порадами:

  • Віддавайте перевагу захищеним сайтам, які починаються на https та мають доменне ім’я першого рівня, наприклад .ua. Його можуть отримати лише зареєстровані торгові марки. Шахраї з одноденними сайтами навряд будуть оформлювати ТМ.
  • Обов’язково має бути вказана ліцензія, яку можна перевірити за допомогою пошуку. А також у вільному доступі на сайті серйозної компанії мають бути відскановані документи, які підтверджують право організації на кредиторську діяльність.
  • Стаціонарні номери телефону гарячої лінії також можуть свідчити про надійність сервісу, а от звичайні мобільні — викликати підозру.
  • Перевірте фізичну адресу офісу компанії, чи дійсно вона існує. Для більшої впевненості звертайтесь до кредиторів, що мають мережу офісів, в які можна навідатись для вирішення питань по займу.
  • Навіть якщо це досить відома організація на кшталт Miloan, перевірте відгуки. Якщо в інтернеті немає жодної інформації, окрім реклами, або є значна кількість коментарів про шахрайство, варто утриматись від кредиту.
  • Уважно читайте договір кредитування, особливо пункти, вказані найменшим шрифтом. Навіть якщо компанія справжня, умови можуть бути грабіжницькими.
  • Справжня фінансова установа не буде вимагати жодних платежів до надання вам кредитних коштів.

Також не викладайте копії документів в інтернет і не надсилайте їх сумнівним організаціям. Будьте пильні, які персональні дані від вас вимагають та чи це дійсно необхідно для оформлення кредиту.

*на правах реклами