За день рибпатрульні витягнули з Дністра пів кілометра браконьєрських сіток (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

30 Чер, 2020 12:13

Поділитись публікацією
За день рибпатрульні витягнули з Дністра пів кілометра браконьєрських сіток (ФОТО, ВІДЕО)

Напередодні івано-франківські рибпатрульні здійснили рибоохоронний рейд річкою Дністер у межах Тлумацького району. 

Поблизу села Нижнів на заплаві виявлено грубе порушення п.3.15 Правил любительського і спортивного рибальства – особа виловлювала рибу за допомогою забороненого знаряддя – саморобного підсака (риби та інших біоресурсів не зловлено).

Після складання протоколу за ст.85 ч.4 КУпАП, опису-оцінки та акту вилучення заборонених знарядь лову державні інспектори обстежили заплаву річки Дністер в районі “озера Корито”, де виявили шість безгосподарських знарядь лову загальною довжиною 310 метрів (дві сітки по 50 м, дві по 75 м та дві сітки по 30 м).

Про це інформує “Галка” з посиланням на Управління Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області.

У сітках знаходилася і негайно була випущеною в живому стані в природне середовище така риба: марена звичайна (занесена до Червоної книги України) – 2 екземпляри, заборонений до вилову Правилами любительського і спортивного рибальства рибець звичайний – 4 екз., а також інші види риби: краснопірка звичайна – 35 екз., підуст звичайний – 9 екз., плоскирка –  8 екз., окунь звичайний – 6 екз., головень – 4 екз., сазан – 1 екз. Так рибоохоронцям вдалося запобігти збиткам рибному господарству на суму 5114 гривень.

Опісля рибоохоронний рейд продовжився в селі Петрилів Тлумацького району. На заплаві річки Дністер (“Бик”) виявлено безгосподарську крошню. Складено акт виявлення та вилучення безгосподарського майна.

За допомогою тралювання з надувного човна вилучено п’ять безгосподарських ліскових сіток загальною довжиною 190 метрів (дві сітки по 50 м, три сітки по 30 метрів), з яких в живому стані виплутано з тенет і випущено в природне середовище існування 7 штук головня (так, вдалося запобігти збиткам природному середовищі на суму 119 гривень). Складено акт виявлення та вилучення безгосподарського майна.

На березі державні інспектори здійснили спробу провести профілактичні роз’яснювальні бесіди з кількома десятками місцевих мешканців, що перешкоджали покинути місце події з вилученими забороненими знаряддями лову. Рибоохоронці викликали на місце події працівників Нацполіції, які оперативно прибули на місце та допомогли стабілізувати ситуацію.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль підкреслює – підтоплення річкою Дністер прибережної захисної смуги (на якій розташовані зокрема значна частина територій сіл Нижнів та Петрилів) не дозволяє грубо порушувати Правила любительского і спортивного рибальства (виловлювати рибу за допомогою заборонених знарядь лову).