Журналісти Донеччини відвідають Прикарпаття, івано-франківські ЗМІ дослідять Донбас (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

11 Січ, 2022 15:05

Поділитись публікацією
Журналісти Донеччини відвідають Прикарпаття, івано-франківські ЗМІ дослідять Донбас (ФОТО)

Наприкінці січня журналісти з Прикарпаття відвідають місто Краматорськ, де побачать його туристичні родзинки та зустрінуться з лідерами думок.

11 січня відбулося засідання «круглого столу» на тему “Два регіони – виклики одні” у форматі онлайн-заходу між представниками Донецької та Івано-Франківської ОДА.

Голова ГО “Прикарпатської інформаційної корпорації” Оксана Камінська каже, що сьогоднішня зустріч – старт проєкту «Схід і захід: журналістський обмін, який реалізовується у рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці».

Головна частина проєкту вже завершена, а зараз розвивають інші напрямки – співпрацю між журналістами, інформує «Галка».

«Цього разу спілкуємося з журналістами, аби організувати престур. Є велика дезінформація між людьми, тому хочемо показати життя тут і там. Журналісти поїдуть до Краматорська, побувають на околицях та напишуть матеріали про це місто», – говорить Камінська.

Обрали Краматорськ, адже є співпраця з Донецькою ОДА, яка зараз знаходиться в Краматорську. Журналісти побувають в безпечних, але прифронтових зонах.

«Ми побачили, скільки все ж людям не вистачає спілкування між собою. Люди зі Сходу хочуть побачити, як у нас тут, а ми хочемо показати їхнє життя».

Поїздка запланована на кінець січня та триватиме три дні. А на початку лютого на Прикарпаття завітають журналісти зі Сходу. Сам проєкт триватиме два з половиною місяці.

Голова Донецької ОДА Павло Кириленко зазначив, що мають на меті зламати стереотипи, виправити певні помилки, які були навіяні російською пропагандою, що Схід та Захід не можуть бути разом.

«Наш метод, який є основою, є посилення співпраці між медійниками та чиновниками. Донецька область багато років асоціювалася, як промисловий регіон, та можна казати – як депресивний. Зараз ми руйнуємо стереотипи, у нас ще довгий шлях, але ми у нього віримо. Не всі можуть бачити той потенціал, та говорити про барви східного регіону. Ми із задоволенням будемо переймати досвід наших західних друзів», – розповідає Кириленко.

За його словами, вони хочуть стати привабливими не тільки для інвесторів, а й для туристів. Сподіваються, що журналісти із Заходу покажуть та розкажуть про потенціал Сходу, а також про людей з різних міст.

«Потенціал та згуртованість людей може показати, наскільки це рушійна сила. Попри обстріли та складну ситуацію у прифронтових містах, люди відкривають пекарні, влаштовують концерти…», – каже голова Донецької ОДА.

Заступник голови Івано-Франківська ОДА Богдан Футерко підтвердив, що є певний стереотип, що Схід та Захід різні, але робота в рамках цього проєкту показала, що є багато спільних напрямків, в яких можна співпрацювати.

«Ми говоримо сьогодні про журналістику, а без роботи в цьому напрямку неможлива побудова єдиної держави. Прикарпаття багате на різні напрямки роботи – туризм чи ІТ. Ми можемо ділитися цим досвідом з нашими партнерами зі Сходу», – підсумував Футерко.

Також у рамках проєкту планують створити єдиний сайт, де будуть висвітлювати основні досягнення співпраці Сходу та Заходу, про майбутні проєкти цих регіонів.

Під час обговорення журналісти поділилися сподіваннями від майбутніх “подорожей”, що хочуть побачити на Сході та Заході.

Проєкт реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).