Значне зростання бюджету та амбітні плани: як живе Витвицька ОТГ після року існування (ФОТО)

Автор: Застава Максим

03 Тра, 2018 20:10

Поділитись публікацією
Значне зростання бюджету та амбітні плани: як живе Витвицька ОТГ після року існування (ФОТО)
Витвицька ОТГ, єдина об’єднана громада у Долинському районі, продемонструвала свої досягнення за перший рік. Зміни досить позитивні, адже бюджет громади значно зріс, а проекти, які стояли роками “заморожені” – успішно втілюються у життя.

Читайте також: Відкритий чемпіонат Івано-Франківської області з фрі-файту стартував у Долині (ФОТО)

В адміністративному центрі громади – селі Витвиця -зараз на кошти інфраструктурної субвенції завершують реконструкцію приміщення сільської ради 50-х років побудови, яке мало усього кілька кімнат і горище, яке не опалювалось. Вже за кілька місяців це буде компактна, але простора і утеплена будівля, на першому поверсі якої планують розмістити центр надання адміністративних послуг.

Поруч сільської ради будинок культури, який 30 років не опалювався і мав усі шанси на повільне руйнування. Але завдяки новим фінансовим можливостям громади, у приміщенні замінили дах, змонтували нову систему опалення і проводять ремонтні роботи. Проте, як добрі ґазди, у Витвицькій громаді одразу порахували потенційні витрати на енергоносії і вирішили, що спробують зекономити і зробити систему опалення спільною для приміщення сільської ради, будинку культури та амбулаторії, яка теж знаходиться поруч.

Тож зустрілись з головою громади Миколою Шикором та його командою у Витвицькій загальноосвітній школі, де теж з метою економії на енергоносіях встановили твердопаливний котел. Очільник громади розповів, що завдяки коштам державної підтримки і збільшенню власних надходжень бюджету ОТГ вирішили найбільш нагальні проблеми у селах громади. І усім, хто ще думає і відкладає на потім створення об’єднаної громади, Микола Шикор нагадує давню приказку.

«Гуртом добре і тата бити. Якщо громади об’єднуються, коли у них є спільна ідея, мета, то вони обов’язково досягають результату. Ми бачимо це по своїй громаді. Наприклад, у деяких наших селах роками намагались отримати кошти на ремонт шкіл, а в районі їх не чули. Зі створенням громади ми стали їздити по селах, збирати громаду, вислуховувати людей і вирішувати першочергові проблеми», – каже він.

Приклад, сусіднє село Кальна, де коштом інфраструктурної субвенції замінили дах школи. Зараз розпочинають ремонтні роботи в приміщенні Кальнянської сільської ради, де знаходиться старостинський округ.

«Я вже 12 років сільським головою і вже другий рік старостою. Десять років я добивався, щоб замінити дах у школі, яка побудована в 1970-му році. Дерев’яні конструкції почали гнити. Десять років я не міг цього добитись, а при ОТГ бігом зробили проект і перекрили школу. Зараз встановлюємо дитячий майданчик і перекриваємо дах у сільській раді», – говорить Віктор Равлюк в.о. старости с. Кальна Витвицької ОТГ.

У приміщення теперішнього старостинського округу, розповідає він, перевели сільську амбулаторію у 5 кімнат і планують їй передати ще кілька кабінетів.

Завершили оновлення і в амбулаторії с. Станківці, яка обслуговує 3,5 тисячі мешканців п’яти навколишніх сіл. Найнеобхіднішим обладнанням тут забезпечені і до нововведень медреформи також підготувались. Очікують на кілька комп’ютерів та підключення до медичної інформаційної системи, –  розповідає завідувач амбулаторії Богдан Оглоб’як. Поки ж збирають списки мешканців у паперовому вигляді.

У кожному населеному пункті громади реалізували бодай один проект розвитку чи вирішили нагальну проблему. У с. Станківці Витвицької ОТГ відкрили навчально-виховний комплекс, який почали будувати ще у 2012 році. Тепер тут є школа першого ступеня і дитячий садок на дві групи дітей, розповідає в.о. старости сіл Станківці і Церковна Витвицької ОТГ Ярослава Грабар. Раніше школярі навчались у старому приміщенні 1939 року побудови, де було усього 4 класних кімнати. А про їдальню і решту навіть не думали. А у сусідньому селі Церковна утеплили та відремонтували фасад приміщення школи.

У громаді і далі йдуть за принципом – вирішувати проблемні питання поступово, не оминаючи кожний населений пункт. Ресурси для цього є. Бюджет громади, яка об’єднала 5 сільських рад, збільшився у 3,5 рази.

Думають у громаді і про перспективу. Цього річ почали розробляти Стратегію розвитку Витвицької ОТГ до 2025 року. Ії основним напрямком стане туризм та використання місцевих ресурсів.

«Найперспективнішими напрямками розвитку Витвицької громади є туризм, зокрема, створення вело- та пішохідних маршрутів, кемпінгових містечок та відповідної інфраструктури. Ще одним пріоритетом розвитку є деревообробка з високою доданою вартістю, а також створення розсадного комплексу з вирощування сіянців дерев та кущів, що можна використовувати для відновлення лісів», – зазначає радник Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук, який здійснює експертний супровід розробки стратегії.

Перші кроки у розвитку туристичної складової у Витвицькій громаді вже зробили. На завершальній стадії знаходиться розробка туристичного маршруту «Стежками воїнів УПА». Його планують презентувати вже влітку.

«У нас кожне село громади має славну історію. Маршрут стартуватиме з села Витвиця. Він передбачає пішу мандрівку протяжністю близько 30 км. Туристи зможуть побачити два бункери. Один з них знаходиться біля Скелі Дорошенка. Другий наші активісти виявили минулої неділі в урочищі «Мамаївське», яке теж включено до цього маршруту», – розповідає голова Витвицької ОТГ Микола Шикор.

Окрім патріотичних туристичних маршрутів, тут є і багато іншого. І старі дерев’яні церкви, і ландшафтні заповідники «Бовкоти» і «Цапове», водоспади. Один з них з символічною назвою «Гуркало» розташований неподалік дороги з Витвиця до Станківці.

Проте, щоб повноцінно розвивати громаду потрібно набагато більше. Тож ОТГ шукає інвесторів. А свої можливості та пропозиції Витвицька ОТГ описала в єдиному документі – інвестиційному паспорті громади. В ньому, до речі, вже презентовані декілька земельних ділянок, які пропонують інвесторам, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Теги: