Чому купівля дешевого страхового поліса загрожує страхувальнику проблемами

12 Чер, 2023 11:30

Поділитись публікацією
Чому купівля дешевого страхового поліса загрожує страхувальнику проблемами

Навіть під час війни страхування працює. Бо ми так само користуємося автівками й так само потрапляємо у ДТП. Тож іноді потерпілий стикається з неприємною ситуацію, дізнаючись, що його страхова — банкрут. А це значить, з виплатами можуть бути проблеми.

Чому це відбувається? На думку видання Mind, споживачі поводяться по-різному в залежності від того, яку фінансову послугу вони обирають. Наприклад, якщо клієнт хоче відкрити депозит у банку, він ретельно вивчатиме його фінансові показники, а от щодо страхових компаній українці вже не такі перебірливі. 

Коли необхідно застрахувати автомобіль, здоров’я чи придбати поліс ОСЦПВ, багато клієнтів йдуть шляхом найменшого опору. Тобто вибір страховика відбувається не з огляду на його надійність, а за принципом: «Чим дешевше страховка – тим краще».

Насправді такий підхід вже не раз обертався для страхувальників великими проблемами. Наприклад, коли компанія втрачала ліцензії – і її клієнтам доводилося місяцями, а то й роками добиватися виплат через суди.

Нагадаємо, ще у грудні 2022 року Нацбанк призупинив ліцензії страхової компанії «Альфа Страхування» у зв’язку з невідповідністю страховика вимогам ділової репутації. У березні 2023 року через непрозору структуру власності НБУ позбавив ліцензій страхові компанії «Омега», «Інгосстрах» та «Провідна», а у квітні з цієї ж причини відкликав ліцензії у СК «Просто-Страхування». В результаті тисячі клієнтів цих страховиків опинилися у підвішеному стані. І далеко не факт, що при настанні страхових подій страхувальники зможуть своєчасно та в повному обсязі отримати виплати.

Щоб цього не сталося, треба спиратися не тільки на низьку вартість поліса,а ретельно вивчати діяльність страхової, якої ви плануєте довірити життя та здоров’я. Навіть недосвідчений у страхуванні споживач може вивчити результати роботи страхових компаній (крім премій, це обсяг виплат, рівень виплат, динаміка показників з окремих видів страхування) і зробити власні висновки. Основні індикатори оприлюднює Національний банк. Крім того, є відкриті рейтинги, які допоможуть скласти уявлення про конкретного страховика.

Нещодавно НБУ підтвердив повну прозорість  бізнесу страховиків СК ARX та СК ARX Life, які належать до міжнародного канадського страхового холдингу Fairfax International

До речі, міжнародні компанії є дійсно максимально надійними, бо дбають про свою репутацію та рівень сервісу. Повертаючись до Автоцивілки, Mind радить

автовласникам у виборі страхової спиратися на дані  Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ). 

У МТСБУ можна отримати інформацію про компанії-члени Бюро, які мають право займатися ОСЦПВ,  а також  ознайомитися з  так званим світлофором — це індикатор якості обслуговування компаній. Зеленим кольором там позначена добра оцінка, жовтим — середня, червоним відповідно, низька. 

Усім автовласникам треба пам’ятати, що дешевий поліс Автоцивілки дуже часто не покриє ушкоджень, тож доведеться доплачувати з власної кишені, якщо ви — винуватець аварії. Якщо ж  ви постраждалий, то тим більше оціните, якщо в іншій стороні надійна страхова. Тож завжди беріть до уваги, що ситуація  може програтися в обидва боки і треба обирати якісні страхові послуги.

Партнерська публікація