Любити природу та Україну: як на міській екологічній станції Івано-Франківська адаптують маленьких переселенців (ФОТО)

Автор: Турій Роман

02 Вер, 2023 15:10

Поділитись публікацією
Любити природу та Україну: як на міській екологічній станції Івано-Франківська адаптують маленьких переселенців (ФОТО)

Франківська дитяча екологічна станція разом із культурно-освітнім Гончаренко центром запустили серію заходів для дітей з Прикарпаття та тимчасово окупованих територій. Пізнавальні заняття допомагають маленьким переселенцям адаптуватись до нового середовища та ближче познайомитися з довкіллям.

Заходи, які проводить міська дитяча екологічна станція, спрямовані на навчання дітей охорони навколишнього середовища та бережного ставлення до природи, а також на виховання екологічного світогляду та цінностей.

Як розповіла директорка станції Галина Глушко, заняття побудовані на розважально-пізнавальних активностях: діти грають, спілкуються з однолітками, вивчають екологію, самотужки проводять експерименти та саджають рослини.

«Усі заходи проводяться в ігровій формі. Ми з малечею разом працюємо на грядках, у ґрунті, в тепличному комплексі. Висаджуємо рослини, поливаємо. Ми проводили із Гончаренко центром спільну акцію «Посади ялинку». Всі діточки – й місцеві, й переселенці – залюбки беруть участь у таких заходах. І зараз, коли приходять до нас, то завжди перевіряють, як ростуть їхні ялиночки. Ми вчимо дітей відчувати природу!» – підкреслила екологиня, інформує Галку пресслужба Гончаренко центру.

«Я приїхала до Івано-Франківська з Харкова. Мені тут дуже подобається. На екологічній станції люблю саджати рослини, ми вже висадили огірки. Також на День Вишиванки розмальовували дерева. Це було красиво та весело. Ще було круто проводити досліди. Крім того, нас вчили вимірювати нітрати в помідорах», – поділилась відвідувачка занять, 8-річна переселенка з Харкова Євгенія Шинкаренко.

За словами керівниці волонтерського Гончаренко центру в Івано-Франківську Оксани Кузьменко, у заходах беруть участь багато дітей-переселенців з тимчасово окупованих територій. Тому крім екологічного виховання, проєкт містить і соціальну складову.

«Нам важливо, щоб попри війну, попри біль, який пережили наші діти, вони почувалися захищеними. Усі заходи, які проходять на Дитячій екологічній станції, дуже цікаві та пізнавальні. Але також вони дають малечі змогу зняти стрес і напруження, допомагають адаптуватись до життєвих умов, нового кола спілкування, культурних особливостей Прикарпаття. Наша нагорода – це щасливі усмішки, які ми бачимо на дитячих обличчях!» – наголосила волонтерка.

Зазначимо, дружба організацій почалася з акції «Сапа-паті», коли вимушені переселенці – постійні відвідувачі Гончаренко центру – разом із сім’ями приїжджали на толоку до Міської екологічної станції. Згодом ця співпраця перетворилася на повноцінне партнерство.

«Наша співпраця ґрунтується на патріотизмі та бажанні кращого майбутнього для наших дітей, на долю яких випала ця жорстока війна і пов’язані з нею випробування. Ми працюємо над тим, щоб юні громадяни комфортно почувалися у будь-якому куточку країни, щоб вони були дружніми та розуміли, що Україна єдина!» – додала директорка екологічної станції.

Читайте також: У Франківську презентували Регіональний план розвитку та команду "Слуги Народу"