“Ми фільмуємо історію”: у Франківську показали документальну стрічку “Готові до спротиву. 107 бригада ТРО” (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

18 Бер, 2024 20:49

Поділитись публікацією
“Ми фільмуємо історію”: у Франківську показали документальну стрічку “Готові до спротиву. 107 бригада ТРО” (ФОТО)

18 березня у межах всеукраїнського туру від команди ТРО Медіа “Дні кіно від ТРО”, у Франківську презентували перший з циклу “Готові до спротиву” документальний фільм “107 бригада”. Автори стрічки розказав про її головну ідею, а також, пояснили чому їхня команда ініціювала сам кіномарафон. 

Військовослужбовець ЗСУ і режисер Олександр Ткачук розповів “Галці“, що на першому етапі туру “Дні кіно від ТРО” вони подорожують саме тиловими містами. Показ вже провели у Чернівцях, тепер він триває у Франківську, а далі по розкладу — Тернопіль. За словами Олександра, дуже важливо нагадувати людям, що загарбницька війна росії проти України триває: 

“Так влаштована психологія, що через великий інформаційний потік людям хочеться якось відмежуватися від сумного і травматичного. Але ми мусимо знаходити в собі внутрішні сили, щоб боротися далі. Нам треба пам’ятати: те, що у тилових містах є спокійне життя — це все завдяки воїнам, які там гинуть, калічаться, втрачають здоров’я… А ще цей тур важливий, бо ми фільмуємо історію. Створюємо те, що залишиться нашим нащадкам, аби потім вони не забували хто наш ворог і чому не можна вірити росіянам. Ми завжди маємо бути готові до спротиву”, — каже Ткачук. 

У прем’єрній кінокартині “107 бригада” задокументовано історії з життя бійців підрозділів 107-ї Окремої бригади Сил ТрО ЗСУ. Саме в цій бригаді співавтори фільму Олександр Ткачук і журналіст Микола Кобилюк розпочинали свій військовий шлях: 

“Ми отримали нагоду зняти та продемонструвати у різних містах фільм про бойову звитягу буковинців, буковинок і людей з багатьох регіонів України, що служать у 107 бригаді. Всі вони в перші дні великої війни взяли до рук зброю і пішли захищати державу. Такі фільми ми створюємо для того, щоб показати світу війну рашистів, які хочуть знищити українську націю. Але цей фільм не про них, а про нашу боротьбу, про силу українців і відданість своїй Батьківщині”, — зазначає Микола Кобилюк. 

З великого екрана військові розповіли глядачам як зустріли 24 лютого 2022 року, чому вирушили на фронт, як долають страх смерті й що підтримує їхній бойовий дух. 

“Воїни ТРО — це переважно добровольці, які залишили цивільне життя і, не маючи ніякого воєнного досвіду, пішли захищати свої сім’ї. Коли ми питали їх “чи не було вам страшно?”, то вони відповідали: “звісно, що страшно, але ми хочемо вберегти близьких”. Ми показуємо їх людьми, бо вони і є люди: зі своїми емоціями, переживаннями, своїм болем і зі своєю сміливістю”, — говорить режисер Олександр Ткачук.

Окрім життєвих історій, у фільмі зібрано багато бойових оповідей, котрі режисер супроводжує відзнятими на фронті відеокадрами та роликами з приватного архіву воїнів 107 бригади:

“Через безпекові моменти цивільних журналістів дуже рідко пускають на передові позиції. Тому до цього залучають військових, які вміють і хочуть все це знімати. Ми мали змогу фіксувати обстріли, приходити в підрозділи, у їхні штаби. Спілкувалися з бійцями безпосередньо на позиціях. Також військові поділилися власними відео, які вони знімали на телефони, але нікуди не викладали. Зі згоди командування ми вставили деякі фрагменти, які вже можна показувати. З того матеріалу, що ми назнімали й назбирали, у фільм увійшло максимум 30%”, — говорить Олександр Ткачук. 

У холі кінотеатру “Люм’єр”, де, власне, й проводять кіномарафон “Дні кіно від ТРО”, організатори розмістили банер з QR-кодом, тож всі охочі можеться задонатити гроші у Фонд “Роду Сила”.

Як писала “Галка”, на 19 березня в Івано-Франківську запланований показ ще трьох документальних фільмів, знятих командою “ТРО Медіа”. Вхід вільний. 

 

 

 

Читайте також: У Франківську та на Донбасі: як франківські автомайстри волонтерять для ЗСУ (ФОТО, ВІДЕО)