На сесії облради представили новий перспективний план утворення ОТГ, в якому 59 громад

Автор: Людмила Баран

12 Сер, 2016 12:22

Поділитись публікацією
На сесії облради представили новий перспективний план утворення ОТГ, в якому 59 громад

Питання про зміни до перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад області розглядають на сесії обласної ради 12 серпня.

У плані, який розробила регіональна робоча група, передбачено 59 ОТГ, а не 56, як було повідомлено напередодні сесії обласної ради.

Руслан Панасюк, координатор обласного Офісу реформ, нагадав, що минулого року обласна рада прийняла 63 ОТГ. Кабмін затвердив 53 громади, а 10 відправив на доопрацювання.

Він повідомив, що у теперішньому варіанті плану 20 громад зазнають зміни, 39 громад, п’ять районів не зазнали жодних змін від 2015-ого року. Приміром, у Косівському районі є 4 ОТГ, Рожнівська і Пістинська громади розділилися, їхні села відходять до Космацької і Кутівської громад.

Панасюк розповів, що регіональна робоча група розглянула 16 нових звернень від громад. Відхилили Старокривотульську, Пнівську, Загвіздянську, Задністрянську, Черніївську, Вовчинецьку, Старунську громади.

«Перспективний план – це тільки перший крок до добровільного об’єднання. Друге – це сама процедура добровільного об’єднання», – зауважив Панасюк.

Він сказав, що ця процедура може відбуватися відповідно до плану, і тоді новоутворені ОТГ отримають фінансові преференції з державного бюджету. Також громади можуть об’єднуватися
у невідповідності до плану – це просто стане об’єднанням у більшу сільську раду. Наприклад, три вже утворені в області ОТГ отримали 22 мільйони інфраструктурної субвенції з держбюджету.

Панасюк звернув увагу на те, що у плані немає білих плям на території області: якщо громада не входить в одну ОТГ, то входить в іншу. Затвердження перспективного плану на цій сесії не стане остаточним, до нього зможуть внести зміни і пізніше.

Щодо села Устеріки, яке не хоче бути у Білоберізькій громаді, Панасюк розповів, що воно має можливість вийти з ОТГ. Тим не менш, Білоберізька громада затверджена, її керівництво вже працює.

Голова обласної ради Олександр Сич сказав, що слід підтримати ті громади, які бажають об’єднатися. Рішення про об’єднання вони мають прийняти до 15 серпня, бо тоді громади отримають відповідні субвенції з державного бюджету.

«Не треба затверджувати те, що немає добровільності», – наголосив Сич.

Більшість депутатів виступають за те, щоб не нав’язувати об’єднання громадам, які не хочуть об’єднуватися, та підтримати тих, які хочуть. На засідання прийшли представники сіл, які також мають висловитися.