У Франківську розповіли, як отримати соцзабезпечення учасникам АТО (КАРТА)

Автор: Борис Марія

20 Кві, 2016 13:23

Поділитись публікацією
У Франківську розповіли, як отримати соцзабезпечення учасникам АТО (КАРТА)
Сьогодні, 20 квітня, відбувся брифінг на тему “Соціальне забезпечення учасників АТО в Івано-Франківській області”.

Під час заходу презентували дорожні карти щодо соціального забезпечення учасників АТО, санаторно-курортного лікування та направлення на психологічну реабілітацію.

Доповідали представники Центру АТО, Державана служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО, департамент соціальної політики.

Волонтер Наталія Сербин вважає, що розробка таких карт є потрібною.Кожен учасник АТО має зареєструватися у департаменті соцзахисту, щоб отримати пільги, виплати від держави. Також волонтери намагаються співпрацювати із районними центрами, які допомагають учасниками АТО.

Діє обласна програма підтримки учасників АТО. В її рамках виділено 2 мільйони гривень. Кошти витратять на тих, хто більше потребує підтримки. Щоб отримати допомогу треба представити такі документи: довідку або посвідчення учасника бойових дій, ідентифікаційний код, копія українського паспорта, акт обстеження матеріально-побутових умов та реквізити карткового рахунку для отримання коштів.

Відомо, що  випадку загибелі в зоні АТО члена сім’ї,  родина отримує 50 тисяч гривень, та 30 тисяч гривень –  до роковин смерті. 2-5 тисяч гривень виділяють пораненим воїнам. До 25 тисяч гривень можуть надати для покращення житлових умов. Слід врахувати, що спершу таке рішення має прийняти спеціальна комісія.

Воїни АТО можуть стати в чергу на проходження реабілітації раз в рік, а також на лікування у санаторіях. Більше 800 тисяч гривень передбачені на путівки для учасників АТО та Євромайдану. Вже близько 40 людей скористалися сімейним відпочинком.

“Психологічна реабілітація має велике значення. На це виділені великі кошти. Треба їхати, бо це може відобразити у майбутньому на їхній сім’ї”, – сказав один із доповідачів.

“Не треба лякатися слів психологічна реабілітація. Треба навчитися жити із новим досвідом. А це звичайна світова практика”, – зазначила Вероніка Дичківська.

Організатори брифінгу зазначили, що часто учасники АТО відмовляються від допомоги. Однак потребу на лікування й реабілітацію стараються вирішити – спочатку враховують кількість тих, хто потребує путівок, а потім надають пропозиції. Декотрі санаторії відмовляються брати участь у тендерах, які передбачають допомагати воїнам.

Також учасники АТО можуть скористатися програмою протезування. До 60 мільйонів гривень виділені в Україні для цієї справи. В області тільки одна людина, доброволець, який втратив нижні кінцівки, не потрапила під цю програму, але це питання вирішується. Минулого року інвалідів 1 групи було 9 чоловіків, цього річ – ще 2 – вони втратили кінцівки в зоні бойових дій.

Наталія Сербин зазначила, що сьогодні говорили про те, що робиться для воїнів зі сторони держави, пізніше розкажуть про волонтерські ініціативи.