Походження та різновиди українського традиційного вбрання

03 Лис, 2023 13:21

Поділитись публікацією
Походження та різновиди українського традиційного вбрання

Українські майстри та майстрині вже протягом багатьох століть вишивають чудові сорочки, які відображають традиції нашого народу. Історія їх виготовлення охоплює десятки століть та має численні культурні впливи та значення. Сьогодні вишиванки для пари ви можете придбати в магазині за лічені хвилини та гордо носити їх, як спадщину великого та мужнього народу.

Походження вишиванки 

Перша згадка про вишите вбрання з’явилася, згідно писанням, ще у далекому V столітті. З самого початку її існування, українці декорували хрестиком та цікавими візерунками одяг, рушники, постільну білизну, головні убори та інші предмети. Які всі мали велике значення для народу та несли неабиякий символічний глибокий зміст. Кожен окремий візерунок, що вигадували люди з різних регіонів, мав своє значення, зміст, що відображав здебільшого традиції сім’ї, регіону. А так як Україна – багата своєю природою та екологічними мотивами, часто майстри зображали на сорочках візерунки квіток, гілок, тварин та всього того, що відображало навколишнє середовище. Ні для кого не секрет, що вишиванка, яку ви можете придбати за посиланням https://vzhe-vzhe.com/param-sim-apos-yam/ , окрім свого естетичного значення, ще й скрізь роки пронесла великий символічний зміст як символ боротьби за незалежність, до чого завжди прагнули мешканці України ціною свого життя. Під час багатьох історичних подій, таких як Рух «Просвіти» та Хрестовий похід козаків, вишиванки використовувалися як символ національної єдності, міцності та мужності. Але сьогодні, вишита сорочка – це не тільки історичний символ, але й модний одяг для сучасних людей. З 2012 року традиція вишивання як декорації одягу та інших предметів побуту, була внесена в список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, що визнає її важливим компонентом у культурі цілого світу, не тільки України.

Різновиди вишиванок 

Різних напрямків вишиванки багато, буквально, скільки регіонів в Україні, стільки й стилів вишитого одягу існує, що відображує регіональні особливості. Серед тих стилів, що особливо полюбляють носити сучасні українці, можна відзначити:

  • Подільська вишиванка. Вона має насичені кольори та славиться своєю деталізованістю, витонченим та тонким стилем виконання вишитих робіт. Часто на сорочках з цього регіону можна зустріти рослинні мотиви, геометричний орнамент та символічні зображення. А вишиті вони, як правило, у відтінках червоного, синього, зеленого, жовтого та інших яскравих кольорів.
  • Галицька вишиванка. Включає в свій дизайн різноманітні візерунки, в тому рахунку флори та фауни, а також геометричні фігури. Може бути створена з переважно поєднанням великої кількості кольорів.
  • Київська вишиванка. Ця сорочка відзначається стриманістю свого дизайна та зазвичай має багатий орнамент, нейтральні кольори. Основними візерунками є великі геометричні форми, переважно у вигляді ромбів або квадратів.
  • Буковинська вишиванка. Виконується у нейтральних відтінках тканини та має дуже вишукані мотиви вишивки при цьому. Її орнаменти нагадують геометричні килими.

Всі ці вишиванки є чудовим прикладом автентичності нашого народу, а також унікальною річчю для гардеробу кожної пари.

ПРОМО