Весь наш медійний простір працював, щоб прошити “А какая разніца”, – Тетяна Микитенко з “Рагулі” (ВІДЕО)

16 Кві, 2023 12:30

Поділитись публікацією
Весь наш медійний простір працював, щоб прошити “А какая разніца”, – Тетяна Микитенко з “Рагулі” (ВІДЕО)

Тетяна Микитенко – авторка каналу ‘’Рагулі’’ стала гостею нового випуску проекту ‘’Розмова’’. Сергій Лиховида – ведучий та автор каналу поспілкувався з Тетяною щодо рагулів в українському медіапросторі, а також поцікавився її думкою про міністра культури Олександра Ткаченка та мовного питання в Україні.

‘’Наш весь медійний простір працював, щоб прошити у головах ‘’А какая разніца’’, ‘’Одна общая культура’’, ’’А ми всє разгаваріваєм на адном язикє’’і тд.’’

Микитенко пригадала своє дитинство у рідному Києві, і те, як на її україномовну родину реагували оточуючі кияни:

“Я неодноразово спостерігала у дитинстві, коли ходила з татом, який говорив тільки українською мовою фрази типу: ‘’Гаварітє на нармальном язикє. Вам сахар? Шо такоє цукар?’’. Були такі ситуації, коли батько щось купляв у магазинах і до нього говорили, щоб він звертався ‘’нормальною’’ мовою, а не українською. В дитячому садочку наді мною знущались, і на якомусь етапі я спілкувалась переважно російською, тому що це був тиск і я розуміла, що я якась меншовартісна, якщо буду говорити українською. Власне, через це у мене така затятість і запеклість у моєму блозі, тому що мені дуже важливо розказати усім, що ми не меншовартісні, що нас давили і намагались змінити, і що дуже добре, що є люди, які не дозволяють нам забути хто ми такі і зберігати свою ідентичність і триматися за неї і показують чому за це триматися варто”, – каже активістка.

Також у “Розмові” поговорили про міністра культури Олександра Ткаченка і ставлення Микитенко до нього, пише Галка.

‘’Зараз від досить сильно підшліфував свої висловлювання. І зараз ніби-то важкувато до нього докопатися, ну окрім того, що він відгороджується від помітних конфліктів, зокрема від того, що намагається Держкіно знищити та “Довженко центр”. І Ткаченко робить вигляд, що він тут взагалі ні до чого.
Але взагалі він системно працює на те, щоб ринок функціонував дуже нездорово, з заточкою на рускій мір. І більше того, до Ткаченка у мене є основна претензія у тому, що коли відбувались оці законодавчі зміни, щоб робити контент українською мовою для телебачення, Ткаченко був одним з тих активних гравців, хто боровся до останнього, щоб в телевізорі було не так багато українськомовного продукту. Він боровся за рускій мір в телевізорі, він робив ‘’Плюси’’ в найгірший період розвитку ‘’Плюсів’’, коли з досить активного, класного, передового каналу він став каналом клоаки, чупакабр, і серіалу ‘’Свати’’. І це те, що зробив Ткаченко, і після цього він пішов у міністри культури. Він не сприяє тому, щоб українці більше знали про себе, він сприяє винятково своїм піар-кампаніям, він не зробив нічого для того, щоб врятувати українську культурну спадщину, яка зараз знаходиться в окупації. І дуже багато різних явищ і висловлювань, які є за Ткаченком: русифікація, затирання українського, створення каналу, який здеградизував публіку, дотичність до телевізійного новинного продукту, який новини перетворив на хроніку чупакабр, і дуже багато чого іншого. Маленьких детальок, які складаються величезну картину руйнації українського, української культури, українського стрижня.’’

Водночас Тетяна не змогла назвати людину, яка, на її думку, була б гідним кандидатом на посаду нового Міністра культури України.

Нагадаємо, проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.

Текст Марти Микитюк

Читайте також: Моя історія війни – одна з найкращих історій життя, — ветеран війни, блогер і письменник Олександр Будько (ВІДЕО)