Як уберегтися від переохолодження та обмороження частин тіла. Поради прикарпатських фахівців

Автор: Костинюк Олександр

24 Лис, 2018 20:24

Поділитись публікацією
Як уберегтися від переохолодження та обмороження частин тіла. Поради прикарпатських фахівців

Прикарпатські спеціалісти звертаються до населення з проханням дотримуватися порад, щоб уникнути шкідливого впливу низьких температур на організм.

Холод згубно впливає, у першу чергу, на дрібні кровоносні судини людини. Тому циркуляція крові в кінцівках уповільнюється. Першими замерзають пальці рук і ніг, а також вуха та ніс, бо вони найменше захищені.

Для цього не потрібна наднизька температура – переохолодитися можна навіть при плюсовій. При переохолодженні температура тіла знижується до 35 °С і нижче, інформують на сайті Снятинської РДА.

Щоб уберегтися від переохолоджень:

– одягайтеся багатошарово: одягніть на себе кілька легких светрів замість одного теплого. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. З цих же міркувань одяг має бути цілком вільним.

– Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.

– Не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – також з’їжте що-небудь.

– Заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.

– По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

– Працюйте руками, рухайте ними, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам.

– Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це неправильно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Отож ворушіться, але не надто інтенсивно.

Не можна:

1. Торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при контакті з ним, тому під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

2. Вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.

Як тільки з’являться перші симптоми переохолодження – воскові плями та оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення. Перша допомога при переохолодженні нескладна – зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте.

При відмороженні слід накладати термоізолюючі пов’язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої. Ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою, або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

“Обов’язково пийте якомога більше рідини – будь-які теплі напої, окрім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. Прийміть знеболювальні та негайно зверніться по кваліфіковану допомогу! У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря”, – додають фахівці.