Фахова англійська мова за рівнями, як одна із переваг приватної вищої освіти

Автор: Зелінська Тетяна

16 Жов, 2023 17:13

Поділитись публікацією
Фахова англійська мова за рівнями, як одна із переваг приватної вищої освіти

Університет Короля Данила повсякчас реагує на запити ринку праці та адаптує свої освітні програми до потреб роботодавців. Зокрема, в університетському середовищі УКД запроваджена професійна англійська мова, яка стала невід’ємною частиною кар’єрної траєкторії викладачів й студентів.

З кожним роком англійська стає не лише комунікаційним інструментом, але й ключовою навичкою для досягнення успіху в професійній реалізації. Університет Короля Данила надає можливості для вивчення англійської мови на різних рівнях інтенсивності. Окрім того, у закладі запроваджено обов’язкові курси англійської за професійним спрямуванням для магістрів. Наразі такі курси розроблені для спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Готельно-ресторанна справа».   

«Університет Короля Данила – чи не єдиний заклад вищої освіти у межах регіону, де навчання фахової англійської мови організовано відповідно до рівнів володіння нею, а не наявних за певною спеціальністю академічних груп», – відзначає перший проректор УКД Михайло Косьмій.

Для того, аби дізнатися всі особливості вивчення професійної англійської в Університеті Короля Данила ми поспілкувалися з project manager кафедри перекладу та філології Олександром Ладою.

 

Перелічіть основні передумови впровадження вивчення професійної англійської мови?

«Магістратура – це вищий рівень освіти, де вимоги до знань і навичок значно вищі, ніж на бакалавраті. Саме тому ми й розробили професійні курси англійської. Нововведення дасть змогу студентам опанувати практичні навички, необхідні для реалізації власних професійних амбіцій, а також сприятиме підвищенню компетентності та конкурентоспроможності магістрів на ринку праці. Зараз спеціалізований курс англійської впроваджено для трьох спеціальностей. Для інших спеціальностей запропоновано спеціальний курс – General English», – розповідає Олександр Лада.   

General English — курс, який охоплює багато важливих та цікавих кейсів, наприклад, йтиметься про розробку CV, проведення переговорів і конференцій, бізнес-зустрічі та інші теми, максимально близькі до вимог роботодавців. 

Які плани щодо розвитку англійської надалі?

«Звичайно, ми повинні рухатися в актуальному сьогодні напрямку, аби кожна спеціальність мала власні мовленнєві курси. Стратегія кафедри передбачає комплексну спеціалізацію курсів на магістратурі до кінця 2024 року», – говорить про плани Олександр Валерійович.  

Курси містять спеціалізований лексикон та формують навички для конкретної галузі, наприклад, бізнесу, готельної справи, права, ІТ тощо. Під час курсу студенти занурюються в ситуації, максимально наближені до їхньої професії, та використовують лексику, притаманну винятково їхній сфері.   

Які конкретні переваги для студентів може мати вивчення професійної англійської мови?

У сучасному діловому світі англійська мова – це кар’єрні можливості. Адже в будь-якому професійному секторі: приватному, державному чи бізнес – англійська є певною можливістю кар’єрного росту. Зараз, у час, коли Україна вибудовує ділові відносини з партнерами за кордоном, фахівці зі знаннями англійської є дуже цінними – й попит на них щорічно буде тільки зростати. 

Охарактеризуйте вашу методику викладання і поясніть, чим вона відрізняється від інших університетів?

Особливістю зазначеного курсу є його рівень інтерактиву. Спеціалізований курс побудований таким чином, щоб студент міг бути підготованим перед заняттям, активно брати участь у ході заняття та перевірити себе опісля. Тобто відбувається так звана триступенева форма навчання: попередньо здобувач освіти опановує лексику у форматі інтерактиву, може її прослухати, прочитати та вивчити, далі – активно використовує цю лексику й після заняття проходить тест і перевіряє себе.   

«Такий підхід, на наше переконання, є максимально ефективним для здобуття відповідних комунікативних навичок і конкурентоспроможності випускників УКД на ринку праці», – резюмує проєктний менеджер спеціальності Олександр Лада.

*промо

Читайте також: Щоб збільшити народжуваність і пропагувати сімейні цінності: у Франківську стартує проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» (ФОТО)